Kubeczek menstruacyjny- co to jest kubeczek menstruacyjny i jak go założyć?

Kubeczek menstruacyjny- co to jest kubeczek menstruacyjny i jak go założyć?

Już od dawna na polskim rynku jest dostępny wytwór nowoczesnej higieny intymnej. Zazwyczaj o takich rzeczach nie mówi się głośno. Wszyscy wolą zajmować się tematami lekkimi i przyjemnymi. My jednak wychodzimy naprzeciw prawdziwym potrzebom i pytaniom kobiet, dla których nie ma tematów tabu. Przecież kobieta i natura tworzą jedność. Co to jest kubeczek menstruacyjny i jak go założyć oraz dlaczego kobiety zakochują się w nim od pierwszego zastosowania? O tym wszystkim w artykule!

Jak działa kubeczek menstruacyjny?

Dni podczas których kobieta przechodzi początek cyklu, czyli miesiączkę, to prawdopodobnie dla wielu najgorsze dni w miesiącu. Oprócz oczywistych objawów, często towarzyszy też ból głowy, brzucha, nudności i ogólny spadek samopoczucia. Do tego jeszcze wszechogarniające wkładki, podpaski i tampony - jednym słowem miesiączkowy dramat! Ale technologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet i właśnie dlatego stworzyła niezawodne kubeczki menstruacyjne! Jak działa kubeczek menstruacyjny? Wygląda rzeczywiście jak mały kubeczek i posiada tę samą funkcję, czyli zbiera krew, którą opróżniasz co 8-12 godzin. Jest to niezawodny sposób na pozbycie się podpasek i tamponów. Metoda higieny poprzez kubeczek menstruacyjny jest nie tylko bardzo wygodna, ale także ekologiczna. Dzięki temu nie zanieczyszczasz środowiska zbędnymi odpadami w postaci produktów higieny intymnej. Ruch zero waste na pewno jest zadowolony z takiego pomysłu! Oto kilka informacji i zasad, dotyczących kubeczków: 

  1. Wykonany jest z silikonu medycznego, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla zdrowia kobiety 
  2. Posłuży Ci nawet kilka lat 
  3. Wystarczy tylko opróżnić go pod zlewem i opłukać, po czym możesz go od razu znów zaaplikować 
  4. Jest ekonomiczny, ponieważ jego koszt zwróci Ci się już po kilku użyciach 
  5. Jest zupełnie niewyczuwalny po założeniu

Kubeczek menstruacyjny – opinie

Dzięki tym wszystkim zaletom wiele kobiet nie wyobraża sobie już życia bez kubeczka, odkąd pierwszy raz go użyły. To niezwykły komfort i bezpieczeństwo dla każdej z nich. Kobiety uważają, że taki jednorazowy zakup na lata to niezawodny sposób na oszczędność. Kubeczek menstruacyjny kosztuje około 60 zł, jednak biorąc pod uwagę ilości podpasek i tamponów, które musisz kupić w przeciągu tych kilku lat, bilans już na początku jest korzystny. Możesz zaoszczędzić pieniądze, a przede wszystkim nie wytwarzasz takiej ilości odpadów, dzięki czemu dbasz o środowisko. Nawet taka mała zmiana przyzwyczajenia ma ogromny wpływ na planetę. Tendencja pozytywnych opinii kobiet, na temat kubeczków menstruacyjnych, stale rośnie.

Jak założyć kubeczek menstruacyjny?

Jeśli zastanawiasz się, jak taki kubeczek powinien być założony, dobrze trafiłaś! Wszystko Ci wyjaśnimy. Zacznijmy od rozmiarów kubeczka. Na początku możesz mieć problem, którą wielkość kubeczka wybrać. Jeśli to Twój debiut, wybierz kubeczek o najmniejszych rozmiarach. Będzie Ci go łatwiej zaaplikować. Wraz z nabieraniem doświadczenia w zakładaniu kubeczka menstruacyjnego, możesz kupić też ten większy. Dodatkowo wszystko zależy od tego, jak obfite miewasz miesiączki. Być może już od początku musisz używać dużego kubeczka. Rozmiar ma znaczenie jedynie przy aplikacji kubeczka, nie podczas noszenia. Każdy rozmiar jest niewyczuwalny, dlatego nie musisz przejmować się, że duży kubeczek będzie Cię uwierał lub spadał. Jeśli natomiast chodzi o jego aplikację, musisz zwinąć jego kraniec w wężyk i założyć go dokładnie tak samo, jak tampon. Nie musisz się martwić, że w trakcie noszenia kubeczek ucieknie zbyt wysoko i nie będziesz mogła go wyjąć. On nie ma gdzie się przesunąć, wręcz przeciwnie, podczas nagromadzania krwi może lekko się obniżać, tym samym wyczujesz, że czas go opróżnić. Specjalna końcówka ułatwi jego wyciągnięcie. Bardzo ważną kwestią jest też jego dezynfekcja. Po każdej miesiączce wyparz go wrzątkiem i przechowuj w opakowaniu bądź specjalnym woreczku. Przecież higiena to podstawa!

Komentarze:

Kubeczek menstruacyjny- co to jest kubeczek menstruacyjny i jak go założyć?