Jak działa krem regenerujący?

Jak działa krem regenerujący?

Krem to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny. Miejsce na niego musi znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas. Specjaliści radzą, aby typ preparatu i zawarte w nim składniki odżywcze dopasować do wieku, typu cery, a także problemów, jakie ona najczęściej sprawia. Znalezienie odpowiedniego typu kremu nie będzie trudne, bowiem na sklepowych półkach nie brakuje tych do skóry suchej, tłustej, mieszanej, dojrzalej, naczynkowej, trądzikowej. Obok takich preparatów stoi też krem regenerujący – czym on jest i kiedy warto po niego sięgnąć?


Czym jest krem regenerujący?

Krem regenerujący to ten, po który sięgnąć może każda z nas, jest on bowiem standardowym elementem codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Wynika to z tego, że zawiera on szereg składników o właściwościach nawilżających i odżywczych. Substancje te są na tyle silne, że mogą one wnikać w najgłębsze warstwy skóry. Przekłada się to na to, że krem regenerujący pomaga odbudowywać naturalną powłokę ochronną i utrzymywać piękny wygląd cery.

Przy jakim typie cery stosować krem regenerujący?

Krem regenerujący, chociażby taki jak proponuje na perfumeria.pl/collections/dermika marka Dermika można stosować przy każdym typie cery. Najczęściej jednak ten typ kremu dedykowany jest skórze suchej i wrażliwej. Regularnie po ten preparat powinny sięgać też kobiety z cerą dojrzałą. Wynika to z tego, że zawarte w nim składniki będą opóźniać proces powstawania zmarszczek, a także wygładzać i zmniejszać te już istniejące. Specjaliści zalecają, aby krem regenerujący zacząć stosować w okolicach 25 roku życia, kiedy to znacznie obniża się ilość włókien kolagenowych i elastyny w organizmie.

Jakie składniki zawiera dobry krem regenerujący?

W dobrych kremach o właściwościach regeneracyjnych odnaleźć można przede wszystkim substancje pochodzenia naturalnego. Równie ważne jest to, aby kosmetyk zawierał właściwe składniki aktywne. Do tych najbardziej wartościowych zalicza się ekstrakt z eleuterokoka kolczystego (żeń-szenia syberyjskiego), koenzym Q19, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, pirolidynokarboksylan magnezu. Substancje te nawilżają skórę, stymulują regeneracje, wzmacniają włókna, działają przeciwzapalnie, ochronnie, odżywiająco.

Jak poprawnie stosować krem regenerujący?

Aby zauważyć efekty stosowania kremu regeneracyjnego, musi on być poprawnie aplikowany. Podstawą jest jego regularne nakładanie – minimum raz dziennie. Krem najlepiej stosować na oczyszczoną skórę. Rekomenduje się, aby krem regeneracyjny nakładać na noc, dzięki czemu jego substancje aktywne będą miały czas na wchłonięcie się w głębokie warstwy naskórka. Aby im to ułatwić, kosmetyku nie wmasowuje się w skórę, a delikatnie wklepuje. 

 

Komentarze:

Jak działa krem regenerujący?