Rekuperator do mieszkania i domu – energooszczędnie, komfortowo i zdrowo!

Rekuperator do mieszkania i domu – energooszczędnie, komfortowo i zdrowo!

Jaki powinien być nowoczesny dom? Energooszczędny, komfortowy w codziennym użytkowaniu, a przede wszystkim „zdrowy”. Szczególnie, jeżeli mieszkają w nim dzieci. To przede wszystkim dla nich chcemy udoskonalać nasz dom, aby zapewnić im maksimum komfortu. Najlepszy rozwiązaniem, które pozwoli spełnić te warunki jest instalacja systemu rekuperacji mechanicznej (wentylacji z odzyskiem ciepła). Pierwszym krokiem jest wybór sprawdzonego producenta, który udziela gwarancji jakości systemu na wiele lat. VASCO Group daje taką pewność. A na dodatek przy zakupie całego systemu VASCO SILENT VENTILATION oferuje swoim klientom aż 6 lat gwarancji, program corocznych przeglądów i wiele innych korzyści.

Tematem budowy domu energooszczędnego interesuje coraz większa liczba osób. Mimo że wielu z nas wciąż wydawać może się, że taki rodzaj budownictwa jest droższy od tradycyjnego należy podkreślić, że jest to jeden z popularnych mitów. Inwestycja zwraca się bowiem w późniejszych kosztach ogrzewania, korzystnie wpływa na stan środowiska, a przede wszystkim na zdrowie mieszkańców.

Wentylacja grawitacyjna w domu a prawo budowlane

W 2021 roku mają wejść w życie zaostrzone przepisy prawa budowlanego dotyczące maksymalnego zapotrzebowania na energię pierwotną zużywaną przez budynki. Zapowiedziane normy będą jeszcze bardziej restrykcyjne. W efekcie - będą wymagały od podmiotów budujących dom nie tylko zastosowania odpowiedniej izolacji termicznej, ale także ekologicznego źródła ciepła. Jedną z technologii domu energooszczędnego, która będzie niezaprzeczalnie doskonałym wyborem wobec nowego prawa, jest rekuperacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.

Rekuperator do mieszkania i domu – koszty, fakty i mity

Zalet wiążących się z korzystaniem z rekuperatora jest wiele, lecz w społeczeństwie wciąż krąży mit o jego wysokich kosztach. Nie jest to zgodne z prawdą. Rekuperator do mieszkania i domu nie musi być drogi. Wystarczy, że decyzja o montażu rekuperacji zostanie podjęta przed rozpoczęciem budowy, na etapie projektu i wstępnych uzgodnień. Wtedy nie musimy budować kominów do wentylacji grawitacyjnej, wybieramy okna bez nawietrzaków z częścią szkleń stałych, a dodatkowo racjonalnie planujemy system grzewczy, wybierając mniejszy kocioł i mniejsze grzejniki. Właśnie dlatego już na tym etapie warto postawić sobie pytania: jakie ogrzewanie w domu, oraz zgłębić temat tego, jak działa wentylacja grawitacyjna.

Wentylacja grawitacyjna w domu - wspiera zdrowie dziecka

W dzisiejszych czasach wiele maluchów już od urodzenia cierpi na różnego rodzaju infekcje oraz alergie. System rekuperacji sprawia, że powietrze w mieszkaniu jest zdecydowanie czystsze niż przed użyciem rekuperatora. Dzięki temu bakterie, wirusy, czy alergeny nie dostają się do organizmu maluszka, powodując choroby lub inne, nieprzyjemne dla niego skutki uboczne. Pamiętajmy - jakość powietrza wpływa na nasze samopoczucie już od najmłodszych lat, a co najważniejsze – w dłuższej perspektywie czasu również na odporność organizmu. Zdrowie dzieci to priorytet dla każdego rodzica.

Rekuperator do mieszkania i domu - dlaczego Vasco?

Spośród producentów oferujących obecnie systemy rekuperacji mechanicznej warto przyjrzeć się bliżej ofercie VASCO Group. Oferowany prze z nich rozwiązanie VASCO SILENT VENTILATION to inteligentnie zaprojektowany system kanałów oszczędzających przestrzeń domu i tłumiących dźwięk, z bardzo estetycznymi anemostatami montowanymi na suficie. To nie wszystko. W połączeniu z bardzo cichymi rekuperatorami sprawia, że wentylacja jest bezgłośna – to szczególnie ważne przy niemowlakach, które potrzebują ciszy i spokoju do efektywnego snu. Dużą zaletą jest również fakt, że można nią sterować za pomocą smartfona – wielu rodziców chętnie korzysta z tej funkcji. Z kolei zainstalowane czujniki CO2 oraz wilgotności zadbają o zdrowy mikroklimat w całym budynku. System zapewnia więc bezpieczeństwo i korzystne warunki do życia w domu.

Aż 6 lat gwarancji

Decydując się na zakup całego systemu VASCO SILENT VENTILATION użytkownik otrzymuje kompleksową obsługę objętą aż 6-letnią gwarancją. To jedyna taka oferta istniejąca obecnie na rynku. W cenę wliczony jest projekt techniczny wykonany przez Vasco Group. Montaż instalacji wykonywany jest przez autoryzowanego instalatora, odpowiadającego jednocześnie za program corocznych przeglądów. Dzięki tym działaniom system rekuperacji Vasco będzie działał dokładnie tak, jak powinien – z wysoką sprawnością odzysku ciepła, równowagą między nawiewem i wyciągiem i zdolnością do oczyszczania powietrza. System rekuperacji Vasco to gwarancja świeżego i zdrowego powietrza, przy wyraźnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię do ogrzewania domu. 


 Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Komentarze:

Rekuperator do mieszkania i domu – energooszczędnie, komfortowo i zdrowo!