Lista rzeczy do spakowania na wakacje: pakowanie walizki

Lista rzeczy do spakowania na wakacje: pakowanie walizki

Wakacje to najpiękniejszy czas w roku. Wiele osób właśnie w ciepłe dni chce zaplanować swój wymarzony urlop. Jedni jadą nad jezioro, inni nad morze czy w góry. Niektórzy upodobali sobie także wycieczki zagraniczne i city break. Ale przed upragnionymi wakacjami nastąpić musi jeszcze jeden najbardziej męczący obowiązek – pakowanie. Ile głowisz się nad tym, jak upchnąć wszystkie rzeczy do walizek, wiesz pewnie tylko Ty. Dlatego przygotowując się na pakowanie walizki, najlepsza będzie lista rzeczy do spakowania na wakacje. Tym sposobem niczego nie zapomnisz. Chcesz wiedzieć jak sprytnie spakować się na wakacje? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Lista rzeczy na wyjazd

Zanim zaczniesz pakowanie tego, co akurat wpadnie Ci w oko, lepiej weź kartkę papieru i wyobraź sobie po kolei swój wyjazd, aż od wyjścia z domu. Po takiej retrospekcji od razu przypomni Ci się mnóstwo przyborów, bez których Twój wyjazd by się nie udał. Spisz je wszystkie na kartce papieru i po kolei wkładaj do walizki. Lecz zrób to na tyle umiejętnie, aby przy wyjściu nie okazało się, że do zabrania jest dziesięć walizek. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, wszystko zależy od tego, na ile wyjeżdżasz oraz czy podróżujesz samotnie, czy z rodziną. Przy dzieciach liczba walizek zwiększa się o jakieś 200%. Podczas spisywania wszystkiego na kartce, nie zapomnij o nagłych zdarzeniach, na które trzeba być bezwzględnie przygotowanym. Nie w każdym miejscu na ziemi są apteki całodobowe czy sklepy nocne. Miej więc na uwadze, że w Twojej walizce powinno znaleźć się WSZYSTKO, ale w małych ilościach. 

Twoja lista rzeczy na wyjazd musi zawierać:

 • Zestawy ubrań na każdy dzień oraz kilka pojedynczych ubrań w zapasie 
 • Bieliznę oraz woreczek do przechowywania 
 • Kosmetyki do higieny i pielęgnacji, szczoteczkę do zębów i pastę
 • Krem z filtrem (dla dzieci 50 SPF)
 • Suszarkę do włosów
 • Kurtkę przeciwdeszczową
 • Apteczkę pierwszej pomocy, w której znajdą się najpotrzebniejsze lekarstwa (na chorobę lokomocyjną, przeciw biegunce, środek przeciwbólowy i na gorączkę, maść na skaleczenia, otarcia i obrzęki) oraz przybory opatrunkowe (bandaż, plaster, woda utleniona, gaza jałowa, nożyczki, opaska usztywniająca)
 • Spray przeciw owadom i kleszczom
 • Czapkę lub kapelusz
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Wodę oraz coś do przegryzienia (szczególnie, jeśli w podróż jadą dzieci) 

W przypadku podróży całą rodziną przyda się osobna lista na rzeczy dla malucha. Nie może na niej zabraknąć:

 • Wózka (nawet, jeśli dziecko ma już 4-5 lat, a planujecie dłuższe wycieczki, wózek w pewnym momencie może być jedynym ratunkiem dla rąk rodziców)
 • Książeczek i zabawek, aby w czasie podróży dziecko nie nudziło się
 • Zapasu pampersów, chusteczek nawilżonych
 • Smoczków
 • Ubranek na każdą pogodę w większej ilości niż dla dorosłego
 • Kocyka do przykrycia
 • Ulubionej maskotki do spania 

 Ważny jest także kierunek podróży. Do niego dopasowane będzie wyposażenie Twojej walizki czy torby podróżnej. Na szczęście w dobie Internetu można sprawdzić pogodę nawet na 2 tygodnie do przodu! Ale zawsze należy przygotować coś na niespodziewane fronty atmosferyczne.

Co zabrać nad morze?

Wybieracie się nad morze? Świetny pomysł. Nad morzem zawsze jest co robić. Jeśli planujecie leżakowanie na plaży, koniecznie zaopatrzcie się w matę lub koc oraz parasol, który ochroni szczególnie dziecko przed słońcem. Nie zapominajcie się posmarować balsamem ochronnym! A po opalaniu żelem łagodzącym opaloną skórę, zawierającym Panthenol. Dzieci uwielbiają babki z piasku, więc zabierzcie ze sobą solidny zestaw foremek i łopatek. No i najważniejsze – stroje kąpielowe! Cudownie jest sobie poleżeć na piasku i posłuchać szumu fal. Takie wakacje to sama przyjemność. Lecz takie miejsca sprzyjają nagłym zmianom pogody, więc zabierzcie także cieplejsze ubrania i buty.

Co wziąć w góry?

W tej kwestii także niewiele się zmienia, jeśli chodzi o góry. Tam pogoda może zmienić się diametralnie nawet w ciągu kilkunastu minut. A poza tym im wyżej, tym zimniej. Więc nawet jeśli wchodzicie na szlak ubrani w lżejsze rzeczy, zawsze w plecaku miejcie bluzę lub kurtkę i pelerynę przeciwdeszczową. Nigdy nie wychodźcie w góry bez wody i czegoś do jedzenia. A jeśli już mowa o plecaku, wybierzcie taki, który jest pojemy i solidny, a jednocześnie lekki. Na górskie szlaki przydają się odpowiednie buty, które wytrzymają nawet trudne trasy. Wszystko to dla własnego bezpieczeństwa.

Pakowanie walizki

Pakowanie walizki jest dla Ciebie udręką? Nic dziwnego, to najmniej przyjemna część urlopu. A przecież zazwyczaj z wakacji przywozisz w niej o wiele więcej. Dlatego zmień sposób na pakowanie. Zamiast układać ubrania w kostkę, zwijaj je w rolki. Takich rulonów walizka pomieści o wiele więcej. A ponadto nie będą po wyjęciu z walizki tak wygniecione. Jeśli nie masz możliwości wyprasowania ubrań na urlopie, ten sposób sprawdzi się idealnie! Miłego pakowania i wypoczywania na wakacjach!

Komentarze:

Lista rzeczy do spakowania na wakacje: pakowanie walizki