Trendy żywieniowe – jakie zwyczaje żywieniowe warto wprowadzić w swoim domu?

Trendy żywieniowe – jakie zwyczaje żywieniowe warto wprowadzić w swoim domu?

Mamy mają coraz to nowe pomysły w kulinarnym rozpieszczaniu swojej domowej gromadki. Dwoją się i troją, żeby rodzinie wszystko smakowało, a dzieci z pełnymi brzuszkami mogły poznawać świat. Dlatego trendy żywieniowe nie są obce żadnej mamie. Ty też jesteś miłośniczką nowości w kuchni? Z pewnością chcesz dowiedzieć się, jakie trendy żywieniowe obowiązują w tym roku. Zapraszamy więc do lektury!

Co jest modne w żywieniu?

Zdrowy styl życia, świeże produkty, mniej cukru i zdrowsze zamienniki dotychczas używanych produktów – oto najważniejsze wątki, które w trendach żywieniowych mają ostatnio silniejszą pozycję. Ludzie coraz bardziej myślą o swoim zdrowiu i pozbywają się ze swoich lodówek wszystkiego, co może zaszkodzić organizmowi lub powodować jego spustoszenie. Jako kochająca mama, z pewnością od początku życia swojego dziecka, dostarczasz mu zdrowych i jakościowych produktów. Rozszerzanie diety niemowlaka i to, co w tym czasie mu podajesz, ma ogromny wpływ na jego późniejsze odżywianie. Dlatego właśnie od początku warto przyzwyczajać go do warzyw, owoców i ryb, które są bogate w witaminy, minerały i kwasy Omega. Dodatkowo warto zadbać w końcu o aktywność fizyczną, na którą zazwyczaj nie możesz znaleźć czasu. Jak miło jest całą rodziną wybrać się codziennie chociaż na krótki spacer czy przebieżkę. To, w połączeniu ze zdrową dietą, z pewnością wzmocni organizm.

Zdrowe przekąski

Jak ograniczyć cukier? Zamiast słodyczy, zawierających ogromne ilości niezdrowego cukru, podawaj swoim dzieciom suszone lub świeże owoce, bakalie lub zdrowe przekąski, których w działach BIO nie brakuje. Cukier fatalnie wpływa na organizm człowieka. Dzieciom psują się zęby, są pobudzone, a w późniejszym czasie nawet uzależnione od cukru – to powoduje negatywne skutki dla całego organizmu. Dlatego daj swojej rodzinie lepszą wersję słodyczy. A co ze słodzeniem kawy, herbaty czy domowych wypieków? Oczywiście na to też jest świetny sposób! Zastąp cukier miodem, erytrytolem lub syropem z agawy! Te produkty nie wpłyną na zmianę smaku, ale skutecznie posłodzą napój.

Smak i jakość

Coraz częściej zwracasz uwagę na skład produktu i jego pochodzenie? Bardzo dobrze, tak należy robić! Nie kupuj produktów, które leżakują na półkach kilka lat. Czytaj uważnie etykiety, bo może się okazać, że w ich składzie jest więcej chemii, niż samego produktu. Staraj się wybierać świeże produkty od lokalnych dostawców i producentów. Wspierajmy polskich przedsiębiorców, którzy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty były wytwarzane z wszelką starannością, z naturalnych zasobów, pozyskiwanych od lokalnych dostawców – tak jak sery od MSM Mońki. Kupując owoce i warzywa, idź na lokalny targ lub do pobliskiego sklepu – tam na pewno trafisz na świeży asortyment. Produkty w dużych dyskontach w większości pochodzą z zagranicy i przebywają długą drogę, żeby trafić do Twojej lodówki!

Ograniczanie odpadów

Trendy żywieniowe nie zawsze muszą dotyczyć tylko posiłków. Bardzo ważna jest także kwestia segregacji i ograniczania odpadów, która z dnia na dzień zdobywa coraz to nowych zwolenników. Segregowanie śmieci oraz kupowanie nieopakowanych produktów to dwie, jakże istotne zasady ruchu zero waste. Jednorazowe reklamówki? Dla wielu rodzin to już przeszłość. Od jakiegoś czasu, będąc na zakupach, można zauważyć ludzi z wielorazowymi woreczkami na warzywa i owoce, czy torby z ekologicznego tworzywa. Moda wraca nie tylko w kwestii ubrań, ale jak widać, także robienia zakupów. To kiedyś nasze mamy i babcie nauczyły nas chodzenia z siateczkową torbą na targ. Później zaczęliśmy się tego wstydzić, ale w obecnych czasach taka moda jak najbardziej nam się podoba! Wprowadzanie trendów żywieniowych do swojego domu- czas start!

Komentarze:

Trendy żywieniowe – jakie zwyczaje żywieniowe warto wprowadzić w swoim domu?