Czy łóżko z materacem 90x200 to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie do pokoju dziecka?

Czy łóżko z materacem 90x200 to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie do pokoju dziecka?

Urządzając pokój dziecięcy, trzeba wybrać meble, które powinny być bezpieczne dla dziecka, a jednocześnie funkcjonalne. Wśród nich znajduje się między innymi łóżko i pasujący do niego materac. Oferta producentów jest naprawdę ogromna, co sprawia, że wielu rodziców ma niemały problem z podjęciem decyzji. Chętnie wybierany jest materac 90x200. Nie brakuje jednak tych, którzy zastanawiają się, czy jego zakup to naprawdę dobra decyzja. Zobaczmy, czy materac o takiej wielkości sprawdzi się w przypadku dziecka.

Materace jakiej wielkości są obecnie dostępne?

Zacznijmy od tego, że producenci oferują klientom materace o różnej wielkości. Tyczy się to również tych projektowanych z myślą o dzieciach. Dzięki temu można bez trudu dopasować materac do wieku i sylwetki dziecka, zapewniając mu sen w naprawdę wygodnych, komfortowych warunkach. W sprzedaży znaleźć można materace następującej wielkości:

  • 80x180;
  • 90x190;
  • 80x160;

Najbardziej standardowy jest jednak materac 90x200.

Dla dzieci w jakim wieku odpowiedni jest materac 90x200?

Materac 90x200 to propozycja odpowiednia dla dzieci nieco starszych. Jest on zdecydowanie za duży dla niemowlaka. W przypadku tak małych dzieci postawić należy na materac łóżeczkowy, który może mieć rozmiar na przykład 60x120. Warto pamiętać, że na wyborze dziecięcego materaca nie należy oszczędzać. Stawiając na dobry produkt, nie trzeba martwić się jego wymianą. Maluch będzie z materaca korzystał aż do momentu, kiedy zacznie spać w łóżku dziecięcym. Materac 90x200 można kupić już dziecku w wieku szkolnym. Jeśli więc Twój syn bądź córka ma około 7-8 lat, możesz pomyśleć o zakupie łóżka, do którego będzie pasował materac o tej wielkości.

Czy warto oszczędzać, kupując materac 90x200 dla dziecka?

Wielu rodziców sądzi, że materac dla dziecka trzeba będzie wymieniać co kilka lat. W efekcie decydują się oni na zakup produktów kiepskiej jakości, które faktycznie dość szybko trzeba wyrzucić, zastępując je innymi. Tymczasem wystarczy kupić dobrej jakości materac, aby posłużył on dziecku przez lata. Na podkreślenie zasługuje fakt, że rozmiar 90x200 jest odpowiedni nie tylko dla dzieci wkraczających w wiek szkolny, ale również dla tych, które są już nastolatkami. Jeśli więc postawisz na porządnie wykonany materac od dobrego producenta, zyskujesz łóżko, które wprowadzi Twoje dziecko w dorosłość.

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac dla dziecka?

Wybierając materac odpowiedni dla dziecka, należy kierować się nie tylko jego rozmiarem. Nie bez znaczenia jest także jego jakość. Przede wszystkim warto pamiętać, aby wybrać taki materac 90x200, który nie będzie środowiskiem przyjaznym dla bakterii, pleśni i grzybów. To prosty sposób, aby zapewnić dziecku sen w naprawdę dobrych, bezpiecznych warunkach. Wielu rodziców decyduje się na zakup materaca z wypełnieniem hipoalergicznym. Jest to bardzo dobry wybór. Obecnie mnóstwo dzieci zmaga się z różnego rodzaju alergiami. Stawiając na taki materac, nie trzeba obawiać się tego, że podczas snu objawy alergii będą się nasilały.

Obraz autorstwa pvproductions na Freepik

Komentarze:

Czy łóżko z materacem 90x200 to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie do pokoju dziecka?