Żaluzje fasadowe podtynkowe – idealne rozwiązanie do przeszklonych przestrzeni

Żaluzje fasadowe podtynkowe – idealne rozwiązanie do przeszklonych przestrzeni

Duży dom, to marzenie wielu rodzin, które stawiają sobie przestrzeń za wyznacznik komfortu. Okazała powierzchnia domu to idealne warunki dla swobodnego rozwoju dziecka, które szczególnie w pierwszych kilku latach życia, bywa niezwykle żywotne. Obecnie wiele rozwiązań architektonicznych uwzględnia duże przeszklenia w budynku, aby jeszcze bardziej powiększyć optycznie przestrzeń, wpuścić światło do środka oraz ocieplić otoczenie wewnątrz domu. Jak jednak poradzić sobie z zachowaniem prywatności we własnym ognisku domowym, kiedy jego spora część jest wystawiona na wzrok sąsiadów? Z pomocą przychodzą żaluzje fasadowe podtynkowe!

Dlaczego żaluzje fasadowe podtynkowe są uwielbiane przez domowników?

Coraz bardziej popularne i cenione przez właścicieli domów jednorodzinnych żaluzje fasadowe podtynkowe, są niezwykle estetycznym elementem wystroju. Charakteryzują się swoją funkcjonalnością, ponieważ montowane są po zewnętrznej części okna. Dodatkowo cała kaseta oraz prowadnice znajdują się pod zewnętrzną warstwą ocieplenia elewacji, dzięki czemu na zewnątrz widać tylko i wyłącznie eleganckie lamele. Sama konstrukcja żaluzji jest lekka i minimalistyczna, ale efekt, jaki tworzą zarówno od wewnątrz, jak i z zewnętrznej strony budynku, jest zachwycający! Nic zatem dziwnego, że tak wiele rodzin decyduje się na właśnie taką oprawę okien. Żaluzje fasadowe podtynkowe SOLIDBOX od Anwis idealnie dopełniają wygląd prostych budynków, czyniąc je efektowną całością. Szczególną uwagę zwracają perfekcyjne w każdym calu aluminiowe lamele, które dzięki pokryciu wysokiej jakości lakierów, zachowują odporność na wszelkie zjawiska atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Są więc idealną ochroną przed różnego rodzaju czynnikami. Praktyczne zastosowanie żaluzji fasadowej podtynkowej w domu jednorodzinnym: Żaluzje podtynkowe fasadowe marki Anwis

Spokojny sen w ciągu dnia

Żaluzje fasadowe podtynkowe są świetnym rozwiązaniem przy małych dzieciach, które w ciągu dnia kładą się jeszcze na małe drzemki. Mogą one całkowicie zablokować dostęp światła do pomieszczenia, a także wygłuszyć hałasy z zewnątrz, dzięki czemu nie ma obawy, że maluch wybudzi się ze snu przez promienie słoneczne lub koszenie trawy w ogrodzie. Żaluzje fasadowe podtynkowe umożliwiają domownikom ogromną swobodę. Dotyczy to także dostosowania natężenia światła, które wpada do budynku, poprzez automatyczną możliwość ich ustawienia. Kąt nachylenia żaluzji ma bezpośredni wpływ na ilość światła docierającego do środka i wielkość obszaru wnętrza domu, widocznego z zewnątrz. Nie trzeba więc całkowicie zasłaniać okien, aby uchronić się przed spojrzeniami sąsiadów.

Sterowanie pilotem – komfort obsługi

Dla jeszcze większego komfortu użytkowania całego systemu, firma Anwis dostosowała go do potrzeb swoich klientów i umożliwia sterowanie żaluzji pilotem lub sterownikiem umieszczonym na ścianie. Dzięki manualnemu trybowi można indywidualnie ustawić żaluzje fasadowe podtynkowe, nie schodząc z kanapy. To duże ułatwienie dla rodzin, które posiadają dzieci. Będąc w ogrodzie czy kąpiąc malucha, wystarczy kilka kliknięć i żaluzje dopasują się do oczekiwań domowników. Istnieje możliwość ustawienia także wybranych scenariuszy dotyczących żaluzji, które o odpowiednich godzinach będą zmieniały pozycje według potrzeb mieszkańców.

Ustawianie żaluzji według pogody

Niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem firmy Anwis jest także fakt, że żaluzje fasadowe podtynkowe można ustawić według automatyki pogodowej. W zależności od czynników atmosferycznych, tj. prędkości wiatru, poziomu nasłonecznienia czy temperatury, żaluzje będą zmieniały swoje pozycje. To szczególnie wygodne podczas nieobecności w domu, kiedy pogoda nagle ulegnie zmianie.

Estetyka ponad wszystko!

Duże przestrzenie wbrew pozorom nie są łatwe w aranżacji. Bardzo trudno urządzić je przytulnie, ponieważ duży obszar i wysokość powierzchni może przytłaczać. Żaluzje fasadowe podtynkowe świetnie wpisują się w architekturę wnętrz i wypełniają przestrzeń w domu, mimo tego, że docelowo znajdują się na zewnątrz. Szeroka gama kolorystyczna pozwala dopasować żaluzje według własnego uznania, dobierając je jednocześnie do estetyki domu oraz wewnętrznej aranżacji. Dyskretnie przenikające przez lamele światło stwarza niepowtarzalny klimat i ociepla otoczenie, tworząc znakomitą przestrzeń do życia dla całej rodziny.

Komentarze:

Żaluzje fasadowe podtynkowe – idealne rozwiązanie do przeszklonych przestrzeni