Worki kompostowalne – dlaczego każda mama powinna używać ich w domu?

Worki kompostowalne – dlaczego każda mama powinna używać ich w domu?

Codziennie produkujemy ogromne ilości odpadów, które zalegają później w sztucznych workach na śmieci. Poprzez proces rozkładu, wytwarzają nieprzyjemny zapach, co nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla środowiska. A przecież jako odpowiedzialna, mądra mama, chcesz ofiarować swojemu dziecku czyste, świeże powietrze. Dlatego coraz więcej mam zaopatrza dom w worki kompostowalne. Przekonaj się, jak rozwiązują one problemy z nieprzyjemnym zapachem, a przede wszystkim, że są w pełni przyjazne dla środowiska!

Worki na śmieci

Zwykłe worki na śmieci są zazwyczaj wykonane z plastiku. Ich produkcja jest więc nie tylko kosztowna, ale także szkodliwa dla planety. Nie wspominając już o procesie rozkładu, który trwa nawet kilka lat! Chyba nie chcesz, żeby za jakiś Twoje dziecko zobaczyło za oknem tylko sterty worków, zamiast roślin? Dlatego już dzisiaj zadbaj o swoje domowe porządki. Zacznij od wymiany zwykłych worków na śmieci, na worki kompostowalne. Praktycznie nie mają wad, a lista ich zalet się nie kończy.

Worki z kukurydzy

Worki kompostowalne wykonane są najczęściej ze skrobi kukurydzianej, dlatego tak szybko rozkładają się w środowisku! Można wrzucić je do brązowego kontenera, ponieważ są przeznaczone do bioodpadów. Bakterie glebowe rozkładają je z całą zawartością w ciągu 8 tygodni, więc nie pozostawiają śladu w środowisku. Jako idealna Pani domu potrzebujesz sprawdzonych produktów najwyższej jakości! Kompostowalne worki na śmieci są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, więc z pewnością będą służyć Twoim domowym obowiązkom. Najlepsze worki kompostowalne z atestem znajdziesz na swiatworkow.pl.

Odpady organiczne- bioodpady

Zapewne jako mama podajesz swojemu dziecku dużo warzyw, owoców i produktów spożywczych najwyższej jakości. Z tego względu ilość odpadów organicznych w Twoim domu rośnie z dnia na dzień. Worki kompostowalne, do których wrzucasz bioodpady, rozkładają wszystko na biomasę, wodę i CO2. W związku z tym zasilają glebę w minerały i składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego wzrostu. To ekologiczne rozwiązanie pozwala na zapobieganie nadmiernemu gromadzeniu odpadów i wytwarzanie przykrych zapachów. Od początku możesz uczyć swoją pociechę, jak dbać o środowisko i dlaczego takie odpowiedzialne zachowania są ważne. Zapoznaj malucha z zasadami segregacji odpadów - to może być nie tylko nauka, ale także świetna zabawa. Dopasowywanie rodzajów śmieci do kontenera w odpowiednim kolorze z pewnością zaciekawi dziecko bardziej, niż kolejny karton puzzli do ułożenia. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Bioodpady – co robić z odpadami organicznymi?

Szczególnie na początku macierzyństwa, kiedy rozszerzasz dietę niemowlaka, przygotowujesz mnóstwo przecierów z owoców i warzyw. Maluch, który jeszcze nie posiada ząbków, nie pogryzie większych kawałków. Niestety dzieci, nawet tak małe, bywają wybredne na niektóre smaki. Często z przygotowanego posiłku, pozostaje niezjedzona część, z którą nie wiesz, co zrobić. Wrzucając to w worek plastikowy, po kilku dniach zacznie wydzielać się nieprzyjemna woń. Jeśli natomiast użyjesz do tego worków kompostowalnych, uchronisz dom od przykrego zapachu. Cały niezjedzony posiłek rozłoży się wraz z workiem, a Ty nie pozostaniesz z wyrzutami sumienia. Dodatkowo nie musisz martwić się, że płynna papka przecieknie przez worek i ubrudzi kosz na śmieci – worki kompostowalne są w pełni wodoodporne, co oznacza, że kontakcie z cieczą, nie przemakają. Z takimi workami możesz cieszyć się czystym domem, spokojnym, sumieniem i świeżym powietrzem!

Komentarze:

Worki kompostowalne – dlaczego każda mama powinna używać ich w domu?