Depilacja w ciąży - czy jest bezpieczna?

Depilacja w ciąży - czy jest bezpieczna?

Ciąża to piękny stan oczekiwania na najwspanialszy prezent, jaki tylko los może oferować kobiecie. Większość z nich w czasie ciąży wygląda kwitnąco, a uciążliwa miesiączka znika na dobrych kilkanaście miesięcy. Kobieta czuje się więc jeszcze piękniejsza i nie chce zapominać o codziennej pielęgnacji. Ale co z depilacją w ciąży? W tym artykule wyjaśnimy Ci, czy depilacja w ciąży jest w pełni bezpieczna.

Wizyta u ginekologa – depilacja

Podczas wizyty u ginekologa chcesz czuć się jak najbardziej komfortowo. Zazwyczaj kobiety poddają się wówczas depilacji. Ale co z depilacją w ciąży? Podczas pierwszej wizyty możesz zapytać ginekologa o ten temat i z pewnością udzieli Ci on tej samej odpowiedzi, co my – w ciąży depilacja golarką jest w pełni bezpieczna! Odetchnęłaś z ulgą? Cieszymy się, bo Twój komfort w trakcie ciąży jest niezwykle ważny. 

Depilacja odnosi się także do obszaru brwi, które najczęściej regulujesz u kosmetyczki lub w domu. I tu również cenna uwaga: wyrywanie brwi lub jakichkolwiek innych włosków pęsetą, także JEST BEZPIECZNE. Jeśli kiedykolwiek słyszałaś inną opinię na ten temat, zapytaj tego ktosia, jakie istnieją na ten temat argumenty potwierdzone medycznie. Pewnie jeszcze nie raz usłyszysz wiele takich teorii na temat ciąży, dlatego bardzo ważne, aby dokładnie weryfikować rzeczywistość.

Depilacja woskiem w ciąży

Pewnie słyszałaś także wiele opinii na temat depilacji woskiem w ciąży. Z pewnością „ciocie dobre rady” kategorycznie zabraniały Ci tej metody i mówiły, że to zaszkodzi dziecku. Absolutnie nie! Depilacja woskiem nie zmienia zupełnie nic, jeśli chodzi o zdrowie mamy czy malucha. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że w ciąży ta metoda może być bardziej bolesna dla niektórych kobiet, na skutek działania hormonów. Często jest tak, że nawet podczas miesiączki kobiety odczuwają ból silniej, niż zazwyczaj. To prawda, dlatego jeśli przed ciążą nigdy nie depilowałaś się woskiem, wybierz tradycyjną golarkę, bo ból może być naprawdę silny.

Depilator

Dokładnie podobne wrażenia możesz odnieść podczas użytkowania depilatora. Niestety to urządzenie wyrywa włoski wraz z cebulkami i jest to również dość bolesne, szczególnie w ciąży. Ale zupełnie nie szkodzi dziecku. Za to mama może czuć się niekomfortowo podczas depilacji.

Depilacja bikini w ciąży

Powyższe metody depilacji można stosować także w okolicach bikini. Z tym, że jest to miejsce, w którym najczęściej pojawia się zaczerwienienie i krostki po depilacji. Jeśli masz tendencję do takich sytuacji, stosuj metodę golarki. Jest najtańsza i jak się okazuje najbezpieczniejsza. Jednorazowa golarka to znaczy golarka, która posłuży Ci jeden raz. I tak rzeczywiście jest, po drugim razie tą samą maszynką mogą pojawić się krostki. Zastosuj się więc do rady, a krostki powinny przestać występować. W ciąży depilacja tak trudno dostępnych miejsc, szczególnie w zaawansowanej ciąży, jest uciążliwa. Nawet ogolenie nóg przy kostkach staje się problemem dla kobiet w ciąży. Ale nie martw się, Twojemu dziecku nie zaszkodzi depilacja okolic bikini.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

W odróżnieniu od pozostałych metod depilacji, ta wykonywana laserowo nie jest zalecana w ciąży. Wiązki światła powodują stan zapalny w mieszkach włosowych, na skutek czego zostają one całkowicie zniszczone. Niestety każda taka ingerencja w ciało może być niebezpieczna dla dziecka, dlatego zrezygnuj z depilacji laserowej w ciąży. A jeśli chodzi o kremy i balsamy do depilacji, także nie zaleca się ich w trakcie ciąży, ze względu na ich składniki i możliwą nadwrażliwość, którą mogą wywołać. Na szczęście oprócz lasera i kremów istnieje wiele możliwości bezpiecznej depilacji w ciąży, a Ty możesz cieszyć się swoim pięknem!

Komentarze:

Depilacja w ciąży - czy jest bezpieczna?