Baby shower, czyli jak sprawić przyjemność przyszłej mamie

Baby shower, czyli jak sprawić przyjemność przyszłej mamie

Kolorowe baloniki, papierowe girlandy, misie, śpioszki i przede wszystkim mnóstwo prezentów dla przyszłej mamy i jej maluszka - to obraz przyjęcia, które widujemy jedynie na ekranach kin i telewizorów. Baby shower nie jest jeszcze zbyt popularną tradycją w naszym kraju. Przyjęcia tego typu organizują właściwie jedynie gwiazdy i celebrytki. Czy nie warto jednak zachęcać do tego każdej przyszłej mamy?

Baby shower - co to jest?

Organizowanie baby shower to zwyczaj, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Określenie baby shower, tłumaczy się dosłownie jako "dziecięcy prysznic", jednak w domyśle oznacza raczej "prysznic prezentów", którymi obdarowuje się przyszłą mamę i jej maleństwo. Zwyczaj jest popularny przede wszystkim w krajach anglosaskich, jednak podobnie jak walentynki czy Halloween zaczyna zdobywać coraz większe zainteresowanie również wśród europejskich mam. Organizacją przyjęcia powinny zająć się osoby bliskie ciężarnej - krewne i przyjaciółki. Z założenia głównym celem imprezy jest zasypanie przyszłej mamy prezentami, które umilą jej oczekiwanie na maluszka, jednak samo przyjęcie to także okazja do spędzenia czasu z bliskimi - plotek, żartów, konkursów i dzielenia się pysznym jedzeniem oraz bezalkoholowymi napojami.

Jakie zabawy na baby shower?

Gry i zabawy na baby shower powinny utrzymywać w centrum uwagi przyszłą mamę i nawiązywać do tematyki dziecięcej. Do najpopularniejszych rozrywek przewidzianych na czas tego przyjęcia należy między innymi zgadywanie obwodu ciążowego brzuszka, malowanie gładkich bodów i śliniaczków oraz tworzenie zabawnych napisów na pieluszkach, z których później będą korzystać młodzi rodzice. Ciekawą zabawą jest także alternatywna gra w państwa-miasta, w której tradycyjne zadania zamienia się na wyzwania bardziej tematyczne, na przykład wymyślanie dziecięcych imion lub nazw produktów pielęgnacyjnych czy ubranek. Bardzo przyjemną atrakcją jest także komponowanie życzeń do kartek urodzinowych dedykowanych maluszkowi, który wkrótce pojawi się na świecie.

Jakie dekoracje na baby shower?

Dekoracje na baby shower to przede wszystkim podstawowe produkty, jakich używamy podczas każdego przyjęcia, czyli papierowe talerzyki, kolorowe serwetki, słomki i baloniki. Na tą okazję warto udekorować mieszkanie również balonikami, serpentynami, girlandami lub banerem, który nada imprezie charakteru. Jeśli nie chcemy, aby baby shower zdradzał płeć dziecka lub po prostu jej nie znamy - stawiajmy na neutralne, lecz wesołe kolory, na przykład połączenie żółtego i szarego. W przypadku kiedy przyjęcie ma być również okazją do ujawnienia płci maluszka, możemy postawić na baloniki z konfetti w kolorze różowym lub niebieskim. Po ich przebiciu gościom ukaże się długo skrywana tajemnica.

Jak zorganizować baby shower i kogo zaprosić?

Niezależnie od tego, czy baby shower jest organizowany przez przyszłą mamę czy bliską jej osobę, powinno to być z założenia przyjęcie w damskim gronie. Warto zaprosić na nie przede wszystkim bliskie, lubiane przez ciężarną osoby, czyli siostry, kuzynki, przyjaciółki i koleżanki z pracy oraz obowiązkowo - mamę przyszłej mamy. Jeśli zaproszone kobiety mają własne dzieci, będą one doskonałymi gośćmi, którzy wprowadzą w atmosferę przyjęcia wesołe zamieszanie i mnóstwo śmiechu.

Co kupić na baby shower - prezenty na baby shower dla mamy i dzidziusia

Zakup prezentu na baby shower to ważna decyzja, ponieważ bardzo często kulminacyjnym punktem całego przyjęcia jest publiczne otwieranie wszystkich upominków. Jeśli sama nie jesteś mamą i nie masz pewności, co spodoba się ciężarnej, postaw na praktyczny tort z pieluch lub prezent składkowy. Polecamy również inne sprawdzone gadżety, takie jak funkcjonalna torba do wózka, ubranka w większych rozmiarach (od 62 lub 68), urocze akcesoria, takie jak czapki, skarpetki, opaski na głowę czy buciki, mięciutkie kocyki i otulacze, kontrastowe książeczki i proste zabawki typu drewniane grzechotki czy karuzele do łóżeczka. Gwarantujemy, że każda z tych rzeczy przyda się młodej mamie, a samemu maleństwu sprawi wiele przyjemności.

Komentarze:

Baby shower, czyli jak sprawić przyjemność przyszłej mamie