Świąteczny stroik na wigilijny stół – Zrób to sam

Świąteczny stroik na wigilijny stół – Zrób to sam

Święta to bardzo magiczny czas. Dzień wydaje się nie mieć końca, wszystkie potrawy smakują wyjątkowo, wszędzie dookoła unosi się zapach choinki.  To również czas kiedy obdarowujemy naszych najbliższych prezentami.

Najłatwiej oczywiście jest kupić coś gotowego. Jednak nie ma to swojego uroku. Jeżeli chcemy pokazać jak wiele ktoś dla nas znaczy, to warto postarać się wykonać taki prezent samodzielnie. Na Święta Bożego Narodzenia idealnym podarunkiem będą wszelkiego rodzaju świąteczne ozdoby. Pomysłów na taki prezent znajdziecie całą masę. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Warto, aby w takim prezencie zawrzeć to, co najbardziej kojarzy Wam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to np.: choinka, orzechy, czy jemioła. Nawet jeżeli nie jesteście typami złotej rączki, to samodzielne wykonanie prostego prezentu nie musi  być dla Was problemem.

Świąteczny stroik #DIY

Materiały do wykonania stroiku:

  • podkład – np. deska, lub plaster drzewa
  • świeca

  • tasiemka

  • słoma

  • gałązki świerku

  • gałązki jemioły

  • orzechy

  • dekoracje świąteczne

  • klej na gorąco

  • nożyczki

Samodzielne wykonanie stroika na wigilijny stół, nie jest trudne i zajmuje naprawdę niewiele czasu. Za to przy niewielkim nakładzie pracy efekt jest niesamowity. Często taki stroik nie wymaga również żadnych nakładów finansowych, bo większość z potrzebnych materiałów każdy ma w domu.

Pracę zaczynamy od przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów.  Docinamy gałązki świerku oraz jemioły na odpowiednią długość. Tak samo postępujemy ze słomą, którą zawiniemy w piękną kokardę. Kiedy wszystko mamy już odpowiednio przygotowane pozostaje nam zamocowanie wszystkiego na desce. Docinamy również tasiemkę na odpowiednią długość. W międzyczasie podłączamy pistolet do kleju na gorąco, aby się rozgrzał.

Kiedy pistolet się nagrzeje zaczynamy przeklejać ozdoby. W tym stroiku dwa centralne punkty to choinka i świeczka. Każdą z nich smarujemy od spodu klejem na gorąco i przyklejamy do deski. Następny krok to przyklejenie świerkowej gałązki. W następnej kolejności mocujemy pozostałe dodatki: orzechy, aniołek ze słomy i szyszki. Na koniec uzupełniamy całą kompozycję świeżymi gałązkami jemioły. Ten stroik jest bardzo naturalny, ponieważ wykorzystujemy tutaj świeży świerk i jemiołę. Kolorystyka też jest bardzo stonowana, ponieważ ma być to prezent i powinien w miarę możliwości pasować do różnych aranżacji. Złoto i biel współgrają bowiem z każdą świątecznym wystrojem wnętrz.  Ważnym jest również, aby użyć kleju na gorąco. Bardzo łatwo się z nim pracuje i przede wszystkim nie musimy czekać na efekt, ponieważ klej wiąże od razu.  

Zrobienie stroika zajmuje zaledwie kilkanaście minut. A jest to podarunek, który ucieszy na pewno bardziej niż kolejna para skarpet.  Należy pamiętać, aby taki stroik wykonywany na desce przystroić z każdej strony, aby cieszył oczy wszystkich domowników zgromadzonych przy wigilijnym stole.  Prezenty wykonywane samodzielnie zawsze podkreślają magiczną atmosferę Świat Bożego Narodzenia.  Są też dowodem naszego zaangażowania i uczuć.

Komentarze:

Świąteczny stroik na wigilijny stół – Zrób to sam