Czy puzzle piankowe dla dzieci są bezpieczne?

Czy puzzle piankowe dla dzieci są bezpieczne?

Puzzle piankowe przeznaczone dla małych dzieci pojawiają się w wielu domach oraz mieszkaniach. Dlaczego tak się dzieje? Z kilku prostych względów - przede wszystkim łączą w sobie rozwój dziecka na różnych płaszczyznach, bezpieczeństwo użytkowania, dobrą zabawę i wszechstronność zastosowania. Czy warto kupić je swojemu maluchowi? Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej i zagwarantować dziecku niesamowitą przygodę na wiele długich miesięcy.

Co konkretnie przemawia za puzzlami piankowymi?

Na samym wstępie wydałoby się dowiedzieć, czym są puzzle w formie maty sensorycznej i co konkretnie za nimi przemawia? Otóż największe korzyści wynikające z tego typu inwestycji to m.in.:

 • swoboda modyfikacji uzyskanej maty - można ją modyfikować pod kątem koloru czy też kształtu,
 • możliwość stworzenia jednej wielkiej maty sensorycznej, ale też kilku mniejszych mat - w zależności od preferencji dziecka i rodziców oraz dostępnej przestrzeni,
 • łatwość przechowywania,
 • wsparcie rozwoju ciała, mózgu oraz budowania relacji,
 • stymulacja zmysłu dotyku oraz wzroku,
 • poznawanie nowych struktur, tekstur, powierzchni i kolorów,
 • zdolność skupienia uwagi na jednym przedmiocie lub też na zabawie,
 • poprawa percepcji przestrzennej i koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • rozwój pamięci i zdolności poznawczych oraz motorycznych.

Wszystkie wskazane wyżej zalety sprawiają, że puzzle piankowe mają ogromną grupę zwolenników zarówno wśród najmłodszych dzieci, ale też samych rodziców. Trudno znaleźć lepszą zabawkę sensoryczną/kreatywną dla malucha i sprawić mu przy tym mnóstwo radości. Przy okazji można mieć pewność, że za zestawy puzzli piankowych nie zapłaci się dużych pieniędzy.

Mata piankowa a bezpieczeństwo - jak to wygląda w praktyce?

Analizując puzzle piankowe śmiało można stwierdzić, że są one bezpieczne dla najmłodszych maluchów, chociaż kluczowe jest to, aby kupować je ze sprawdzonego źródła i od renomowanego producenta. W związku z tym lepiej przeznaczyć na nie nieco więcej pieniędzy w dobrym sklepie online, niż kupować niepewny zestaw na osiedlowym bazarku. Mata piankowa tworzona jest z miękkiej pianki, która nie powinna zagrozić bezpieczeństwu malucha. Takie puzzle nie zawierają w sobie żadnych ostrych elementów oraz krawędzi, dlatego też dzieci nie skaleczą się i będą mogły się nimi bawić długimi godzinami. To bezpieczne puzzle piankowe z przeróżnymi motywami, wśród których królują m.in.:

 • zwierzaki,
 • motywy bajkowe i roślinne,
 • krajobrazy.

Puzzle należące do omawianej kategorii spełnią oczekiwania najbardziej wymagających rodziców i dzieci, z uwagi na swoją trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania, różnorodność dostępnych kolorów (np. czerwone, zielone, niebieskie, białe) czy też łatwe czyszczenie. Puzzle wykazują się dużą lekkością, dlatego nie ma żadnych trudności z przenoszeniem poszczególnych elementów oraz łączeniem puzzli, tak aby finalnie stworzyć z nich dużą matę sensoryczną. Oczywiście niekiedy przyda się pomoc rodziców, ale właśnie to sprawia, że więzi rodzinne mogą się zacieśnić, a dorośli będą mieć duży wpływ na rozwój dziecięcej kreatywności i nowych umiejętności. Piankowa wersja puzzli pozwala na komfortowe i bezpieczne tworzenie różnorodnych form i układów na salonowej podłodze. Zamów produkt dla siebie na stronie https://puzzle-piankowe.eu/

Komentarze:

Czy puzzle piankowe dla dzieci są bezpieczne?