Drugie śniadanie - pomysł na zdrowe drugie śniadanie do szkoły
Codziennie starasz się, aby Twoje dziecko jadło zdrowe i pożywne posiłki w domu? Zadbaj o jego żywienie także poza domem! Drugie śniadanie to bardzo ważna część dnia, od której zależy kondycja i zdrowie dziecka. Dowiedz się więc, jak przygotować drugie śniadanie, aby wszystko znikało w mgnieniu oka!
Zdrowe drugie śniadanie
Zbilansowana dieta to początek zdrowia i dobrego samopoczucia każdego człowieka. Szczególnie dziecka, którego wzrost i witalność jest uzależniona głównie od spożywanych posiłków. Wielu rodziców zwraca na to szczególną uwagę. Zdrowy start to świetny początek każdego dnia. Co możesz zaoferować swojemu dziecku? Na pewno posiłki na najwyższym poziomie. Nie muszą być to wcale wyszukane smaki. Ważne, aby nie były to słodycze, produkty przetworzone oraz posiadające same węglowodany. Drugie śniadanie zależy przede wszystkim od pierwszego śniadania, staraj się nie powtarzać tego samego, ponieważ dziecko nie będzie miało ochoty jeść drugi raz identycznego dania. Na pierwszy posiłek podawaj dziecku coś domowego, dającego mu siłę na cały poranek. Nauka w szkole wiąże się z wytężoną pracą mózgu, a zajęcia fizyczne wymagają od dziecka siły mięśni i stawów. Dlatego na pierwsze śniadanie podawaj mu posiłki bogate w białko.
Co na drugie śniadanie?
- Drugie śniadanie może być lżejszą alternatywą pierwszego dania. Jeśli maluch na śniadanie zjadł spory pożywny posiłek, na drugie śniadanie podaj mu raczej: pełnoziarniste pieczywo z warzywnymi dodatkami, hummusem lub awokado,
- warzywa i owoce pokrojone w słupki,
- pieczone w piekarniku frytki z batatów lub ziemniaków,
- muffinki jajeczne z warzywami lub szynką,
- sałatkę z dowolnej sałaty, ciecierzycy, z dodatkiem oliwy z oliwek oraz pestek dyni,
- alternatywą dla kanapek mogą być także tortille nadziewane różnymi dodatkami
Koktajl na drugie śniadanie
Świetnym pomysłem na dodatek do drugiego śniadania będzie koktajl owocowy lub warzywny. Wystarczy zblendować owoce i zalać je kefirem, mlekiem lub napojem roślinnym i wymieszać. Jeśli Twoje dziecko nie lubi warzyw, ale chcesz, żeby cieszyło się zdrowiem, możesz warzywa „przemycić” właśnie w koktajlu. Jarmuż nadaje się do tego idealnie. Jest źródłem białka, błonnika, wapnia, potasu oraz witamin C i K. A co najważniejsze, Twoje dziecko nawet nie wyczuje go w koktajlu. Idealnie łączy się ze smakiem malin, truskawek, jagód czy bananów. Możesz wlać go w szklaną lub plastikową butelkę wielorazowego użytku i spakować do plecaka malucha.
Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczęło przygodę ze szkołą, przygotuj mu śmieszne kanapki! Na pewno rozweselisz malucha w ten sposób i sprawisz, że jego dzień stanie się radosny.
Lunchbox do szkoły
Jeśli przygotowujesz kilka przekąsek na drugie śniadanie dla Twojego dziecka, potrzebny Ci pojemnik, w którym składniki nie będą się mieszać. Dlatego idealny do tego będzie lunchbox z przegródkami. Tym sposobem zaoszczędzisz miejsce w plecaku dziecka, a drugie śniadanie będzie wyglądało estetycznie i smacznie.
Następny artykuł
Podrażnienia po goleniu – jak im zapobiegać
Drugie śniadanie - pomysł na zdrowe drugie śniadanie do szkoły