Prezent na święta DIY – świąteczne ozdoby choinkowe

Prezent na święta DIY – świąteczne ozdoby choinkowe

Świąteczne dekoracje z papieru mogą być idealnym dodatkiem do prezentu świątecznego, który podarujemy naszym bliskim. Wykonanie go nie jest dość pracochłonne, natomiast efekt na pewno sprawi, że obdarowany poczuje się wyjątkowo. Dziś prezentujemy prosty sposób na oryginalne liście z papieru, które staną się piękną ozdobą każdej choinki.

DIY ozdoba na choinkę

Oczywiście naszą ozdobę moglibyśmy po prostu wyciąć z papieru, jednak zdecydowanie bardziej efektownym rozwiązaniem będzie zrobienie liści inspirowanych origami trójwymiarowych kształtach. Co więcej, wykonanie ich nie jest wcale trudne. Papierowe liście z powodzeniem staną się piękną ozdobną świątecznej  choinki. Natomiast połączone sznurkiem stworzą efektowny łańcuch świąteczny. Poniżej dwa sposoby na wykonanie liści z papieru. Wybierz ten, który bardziej przypadnie CI do gustu.

Sposób na pierwszy DIY -  liście z papieru w harmonijkę

Do wykonania pierwszego sposobu potrzebujemy różnokolorowych kartek papieru wielkości A4,  brązowej bibuły, nożyczek, kleju oraz ołówka.

Wykonanie:

Kolorową kartkę formatu A4 zginamy w połowie. Następnie odrysowujemy kontury połowy liścia i wycinamy go. Rozkładamy wycięty  liść i powoli składamy go w harmonijkę. Starajmy się robić to równo. Po złożeniu całej harmonijki składamy ją dłuższymi końcami do siebie. Na środku, w miejscu zagięcia naklejamy zwiniętą bibułę. Następnie sklejamy boki, całość stworzy nam pięknego liścia. Jeśli mamy ochotę, z tak przygotowanych liści możemy stworzyć łańcuch na choinkę, łącząc je po kolei do jednego sznurka.

Sposób na drugi DIY -  liście z papieru origami

Czas na kolejny sposób wykonania liści DIY. Do wykonania tych ozdób świątecznych nie potrzebujemy wcale więcej rzeczy. W zasadzie tylko kartki i nożyczki. Z papieru wycinamy kwadraty o wielkości około 8x8cm. Jednak jeśli chcemy zróżnicować rozmiar liści to przygotujmy różne kwadraty.

Wykonanie:

Kwadrat wycięty z kolorowej  kartki papieru składamy po przekątnej na pół. Następnie tak powstały duży trójkąt składamy w harmonijkę. Wolny róg zaginamy do środka z jednej i drugiej strony. Po bokach robimy dwa mniejsze zagięcia, w ten sposób, aby  nabrał on bardziej kolistego kształtu. Teraz rozkładamy liść, który jest już gotowy. Możemy go dowolnie ozdobić dodatkowo jeśli chcemy, lub na przykład ozdobić brokatem w sprayu.

Dlaczego warto podarować prezenty zrobione własnoręcznie?

Przede wszystkim są one wyjątkowe i niepowtarzalne. Dzięki temu, że zrobione są własnoręcznie, obdarowana osoba poczuje się doceniona. Dodatkowo taki prezent jest również piękną ozdobą na choinkę, która może zdobić ją każdego roku, przywołując piękne wspomnienia. Ozdoby DIY możemy podarować jako jeden główny prezent na przykład od dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest także dołączenie go do upominku już wcześniej kupionego przez nas. Niezależnie od tego, który sposób wybierzemy, na pewno wywołamy uśmiech na twarzy bliskich. Do takich ozdób  najlepiej wykorzystać pudełko, które także ręcznie wykonamy i ozdobimy. Będzie ono pięknym uzupełnieniem całości.

Komentarze:

Prezent na święta DIY – świąteczne ozdoby choinkowe