Krasnal ze skarpety pod choinkę

Krasnal ze skarpety pod choinkę

Nie ma cudowniejszego uczucia niż możliwość obdarowania czymś innej osoby. A jeśli jeszcze na twarzy tej osoby wymalujemy dzięki temu niegasnący uśmiech, tym lepiej. Prezenty są miłe zawsze, ale najbardziej wyjątkowe są te, które wykonamy samodzielnie. Dziś, chcemy Wam pokazać jak zrobić skrzata ze skarpetki. Efekt końcowy jest naprawdę ciekawy, a takiego krasnala z powodzeniem zrobi nawet Wasze dziecko.

Krasnal ze skarpety – co będzie potrzebne?

Do przygotowania naszego skrzata będą nam potrzebne:

1. Skarpetka (najlepiej szara, czerwona lub zielona)

2. Spora ilość suchego ryżu

3. Kawałek futerka (my wykorzystaliśmy skarpetę na prezenty, z której obcięliśmy górę. Niełatwo jest znaleźć samo futerko, a jeśli już się uda, to sporo kosztuje. W tym przypadku wyniosło nas to dosłownie grosze)

4. Pompon lub dzwoneczek na górę czapeczki krasnala ze skarpety

5. Wstążki, nitki – do łączenia elementów

6. Gwiazdki, śnieżynki i wszystko to, czym chcecie ozdobić zabawkę

7. Klej MAGIC lub klej na gorąco

8. Mała bombka na nosek.

Tak przygotowani, możemy rozpocząć pracę nad tworzeniem skrzata.

Skrzat ze skarpety – krok po kroku

Na początek musimy obciąć naszą skarpetkę. Ścinamy ją dokładnie przy pięcie.

Do pojemniczka wsypujemy ryż i za pomocą lejka przesypujemy go do dołu skarpetki, jednocześnie odpowiednio ją formując.

Do pojemniczka wsypujemy ryż i za pomocą lejka przesypujemy go do dołu skarpetki, jednocześnie odpowiednio ją formując.

Gdy w skarpecie będzie już wystarczająca ilość ryżu, zawiązujemy ją ciasno u góry, obcinamy nadmiar wstążeczki i znów wszystko dobrze formujemy.

Drugą część skarpetki naciągamy na dolną obciętym końcem do dołu. Górę związujemy ciasto wstążką, ale nie przy samej górze. Wstążeczkę można ozdobić dodatkowo na przykład gwiazdką.

Z futerka wycinamy zgrabny trójkącik z prostym dołem. Szerszą część wsuwamy pod czapeczkę skrzata. Nic nie trzeba przyszywać, ani przyklejać.

Pora na nosek. Jeśli będzie nim pompon, z powodzeniem przykleicie go za pomocą kleju MAGIC. My, musieliśmy wykorzystać klej na gorąco, bo z bombką było trochę trudniej.

Na koniec jeszcze pompon u góry czapeczki, trochę srebrnych śnieżynek i oczka.

Tak przygotowany skrzat będzie pięknie zdobił świąteczny stół!

Dlaczego warto dawać ręcznie robione prezenty? Przede wszystkim dlatego, że one są jedyne w swoim rodzaju. Nawet jeśli ktoś wpadł już kiedyś na przygotowanie czegoś podobnego, to nigdy nie  będziesz w stanie odwzorować jego pomysłu w stu procentach. Ręcznie robiony prezent daje możliwość personalizacji. Jeśli chcesz obdarować osobę, która kocha herbatę, w drewnianą skrzyneczkę włożysz takie jej smaki, które ubóstwia. Szal, zrobiony na drutach może być w ulubionych kolorach, a  kubek z ukochanym cytatem.

Komentarze:

Krasnal ze skarpety pod choinkę