Jak pielęgnować skórę twarzy podczas upalnych dni?

Jak pielęgnować skórę twarzy podczas upalnych dni?

Skóra twarzy jest dla kobiet swoistą wizytówką. Nic więc dziwnego, że panie posiadają w swoich kosmetyczkach całe zestawy pielęgnacyjnych preparatów, które mają zadbać o stan cery. Jednak w momencie kiedy przychodzą upalne dni, nasza skóra stawia czoło maksymalnie niekorzystnym warunkom. Zwiększa się wydzielanie sebum, a pory stają się zatkane. Pojawiają się tym samym zaskórniki i niedoskonałości. Panie wiedzą, że lato jest dla skóry twarzy niezwykle ciężkim okresem. Wobec tego jak ją poprawnie pielęgnować w upalne dni?

Zrezygnujmy z ciężkiego makijażu

Wiele kobiet na co dzień skrzętnie maskuje niedoskonałości pod kolejnymi warstwami podkładu i korektora. Całość utrwalana jest sypkim pudrem i być może nawet utrwalającym sprayem. W sezonie letnim taki makijaż jest prawdziwym zabójstwem dla naszej skóry. Nie tylko ciężkie kosmetyki pod wpływem wysokich temperatur zaczną się po prostu topić, ale dodatkowo będą one skutecznie zapychać pory. Skórą twarzy pod tak grubą warstwą kosmetyków zmieszanych z potem nie będzie miała możliwości oddychania, a to z kolei doprowadzi do powstania  wyprysków i niedoskonałości. O wiele lepiej będzie zastąpić tradycyjne kosmetyki kryjące zastąpić lekkimi kremami BB lub CC. Takie kosmetyki co prawda dają nieco mniejsze krycie, jednak nie będą negatywnie wpływać na kondycję skóry i nie będą jej zbytnio obciążać w upalne dni.

Korzystajmy z mgiełek i sprayów do twarzy 

Kolejnym sposobem na to, by odpowiednio zadbać o skórę twarzy latem, jest korzystanie z szeregu mgiełek i hydrolatów w sprayu. To właśnie one pomogą odświeżyć cerę i nadać jej zdrowego i promiennego wyglądu. Co więcej wybierając odpowiednie mgiełki możemy również zadbać o utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia nasze cery. Jest to niezwykle ważne szczególnie w momencie, gdy słońce skutecznie przesusza naszą cerę. Takie mgiełki i hydrolaty panie powinny zabierać ze sobą na plażę czy nad jezioro. Wówczas zwykle nie nakładamy na siebie makijażu,  skóra po kąpielach w wodzie, wymaga dodatkowego nawilżenia. Warto również zmienić nieco kosmetyki do zmywania makijażu. Jeśli na co dzień używamy silnie matujących i normalizujących płynów, warto zamienić je na płyn micelarny dwufazowy Paharmedis. Jest to kosmetyk o wiele delikatniejszy, który skutecznie usunie makijaż, a jednocześnie nie podrażni skóry latem.

Krem z filtrem to podstawa!

Promienie UV wydzielane przez słońce mają bardzo niekorzystny wpływ na skórę twarzy. Po pierwsze doprowadzają do powstawania przebarwień, a po drugie przyspieszają procesy starzenia się skóry. Wobec tego latem, tradycyjną bazę pod makijaż o wiele lepiej będzie zastąpić kremem z wysokim filtrem. SPF 50 to absolutne minimum. Dzięki temu promienie słoneczne będą się skutecznie od skóry odbijać, a to uchroni ją przed przedwczesną utratą kolagenu i pierwszymi zmarszczkami. Kremy z filtrem w sezonie letnim powinny być stosowane codziennie, a w szczególności, kiedy panie będą się beztrosko opalać na plaży. Skóra podziękuje nam za to swoją świetną kondycją i promienistym wyglądem.

 

Komentarze:

Jak pielęgnować skórę twarzy podczas upalnych dni?