Artykuły uspokajające niemowlaka

Artykuły uspokajające niemowlaka

Kiedy dziecko płacze, instynktownie robimy wszystko, by je uspokoić. Przytulamy, kołyszemy, śpiewamy. Poniżej przedstawimy interesujące akcesoria, które skutecznie uspokajają rozemocjonowane, płaczące dzieci. Chcecie dowiedzieć się, jakie propozycje dla Was – a raczej dla Waszych pociech – przygotowaliśmy? Zatem zaczynajmy!

Propozycja numer 1: Miś Szumiś

Niektóre mamy usypiają swoje pociechy przy włączonej suszarce lub okapie. Co ciekawe, tego typu metody naprawdę działają. Obecnie możemy jedna odstawić na bok tego typu rozwiązania na rzecz pluszowych szumiących misiów z wbudowanym dźwiękiem szumu. W przypadku tego typu pluszaków dla niemowląt – kultowych Misiów Szumisiów – do wyboru mamy aż 5 rodzajów szumu: biały szum imitujący odgłosy suszarki, różowy szum o niższych częstotliwościach, szum fal morskich, szum padającego deszczu, aż w końcu szum wód płodowych z bijącym sercem. To bez dwóch zdań znakomity produkt, w jaki powinni wyposażyć się świeżo upieczeni rodzice. Można go stosować już od pierwszych dni życia.

Propozycja numer 2: bujaczek leżaczek

Kołysanie niemowlaka na rękach, w wózku dziecięcymfoteliku samochodowym, łóżeczku niemowlęcym z funkcją kołyski itp. działa na maluszka niezwykle kojąco. Nic dziwnego, dziecko w pewnym sensie przywykło do tego typu „aktywności”. W końcu przez dziewięć miesięcy znajdowało się w brzuchu mamy, która poprzez wykonywanie codziennych czynności, takich jak siadanie, chodzenie, przekręcanie się z boku na bok dawała odczuć dziecku, że jest kołysane. Dlatego też ten odruch dziecko po przyjściu na świat odbiera niezwykle pozytywnie i nierzadko stanowi szybkie rozwiązanie na jego płacz. Świetnym produktem, który sprawdzi się jako kołyska jest bujaczek leżaczek. Dziecko odpoczywając w nim poddawany jest przyjemnemu kołysaniu (zazwyczaj mamy do wyboru kilka rodzajów prędkości bujania) przy dźwiękach przyjemnych dla ucha melodyjek oraz rozmaitym elementom typu pałąk z zabawkami itp.

Propozycja numer 3: otulacz

Czas na otulanie – sposób, który powinien być znany każdemu rodzicowi, jeżeli mówimy o skutecznym uspokajaniu niemowlaka. Dziecku owiniętemu w bambusowy otulacz, kocyk niemowlęcy bądź pieluszkę towarzyszy poczucie bezpieczeństwa, bliskości, ciepła, swego rodzaju „ciasnoty”, która była mu dobrze znana, gdy przebywał w brzuchu mamy. Warto zauważyć, że znaczna część rodziców decyduje się na usypianie dziecka w specjalnych śpiworkach niemowlęcych, które stanowią swego rodzaju alternatywę dla kołderki czy też zabezpieczenie na wypadek odkrycia się dziecka w nocy. 

 Co ciekawe, otulanie maluszka okazuje się pomocne nie tylko w kwestii jego uspokojenia czy wyciszenia, ale i podczas kolki niemowlęcej. Dziecko otulone kocykiem, otulaczem czy pieluszką szybciej zapomina o doskwierającym mu bólu brzucha. Koniecznie zapamiętajcie tę wskazówkę, zwłaszcza jeżeli termofory dla dzieci i niemowląt nie do końca sprawdzają się u Waszych maluszków. Być może łagodzenie dolegliwości związanych z kolkami rozwiążą otulacze dla noworodków… 

 Wszystkie omówione artykuły uspokajające niemowlaka – Misie Szumisie, bujaczki leżaczki oraz otulacze znajdziesz w sklepie internetowym Smykoland.

Komentarze:

Artykuły uspokajające niemowlaka