Dlaczego smoczki anatomiczne są idealne dla wcześniaków i noworodków?
Częsty płacz noworodka i problemy z laktacją to problem wielu świeżo upieczonych rodziców. Lekarstwem na rozdrażnienie maluszka, ale też niekiedy jedynym dobrym sposobem na nakarmienie go sztuczną mieszanką, jest smoczej anatomiczny. Skąd wzięły się jego niezwykłe właściwości? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego smoczek anatomiczny jest niemal idealnym zastępcą matczynej piersi.
Smoczek anatomiczny – odkrywamy tajemnice anatomicznego kształtu smoczków dla dzieci!
Kształt smoczka anatomicznego najbardziej przypomina kształt kobiecej piersi. To właśnie jest największą zaletą smoczka anatomicznego. Ze względu na kształt, ten rodzaj smoczka jest najodpowiedniejszy dla niemowląt, w tym także dla noworodków i wcześniaków. Smoczek anatomiczny sprawdzi się, jako uspokajacz dziecięcych niepokojów i zapobiegnie wybudzaniu ze snu. Zdarza się, że rodzice unikają podawania dziecku smoczka w obawie, że zaburzy to rozwój uzębienia czy prawidłowe ssanie piersi.
Smoczek anatomiczny w wielu przypadkach świetnie zastąpi matczyną pierś. Jeśli widzisz, że Twój maluszek wycisza się podczas ssania smoczka, to nie odmawiaj mu tej przyjemności. Niektóre noworodki mają wyjątkowo silny instynkt ssania, a trudno oczekiwać od matki, że będzie nieustannie trzymała niemowlę przy piersi. Poza tym w sprzedaży są smoczki anatomiczne, przeznaczone do karmienia niemowląt mlekiem w proszku. To znakomite rozwiązanie dla kobiet, które mają problemy z laktacją, muszą wyjść z domu i pozostawiają karmienie partnerowi lub opiekunce.
Wyjaśniamy, dlaczego smoczki anatomiczne są najlepszym wyborem!
Uwierz, że dobrej jakości smoczek anatomiczny jest przyjacielem Twojego dziecka. Ze względu na swoją budowę, nie zaburza rozwoju twarzoczaszki, uzębienia ani nie wpływa na powstanie wad zgryzu. W przypadku wcześniaków smoczek anatomiczny pozwala utrzymać instynkt ssania. Jeśli matka będzie ściągać swój pokarm i utrzyma laktację, to maluszek może wkrótce zacząć samodzielnie ssać matczyną pierś. Podobnie w przypadku noworodków. W niektórych przypadkach maluszki mają problem ze ssaniem piersi lub kobieta ma za mało pokarmu. Smoczek anatomiczny umożliwia prawidłowe karmienie mlekiem z butelki, a dzięki budowie smoczka podawanie pokarmu jest zbliżone do karmienia naturalnego.
Wybór smoczka dla wcześniaka i noworodka. Na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim smoczek anatomiczny nie może być ani za duży, ani za mały dla dziecka. Należy go też zmieniać co kilka tygodni, ponieważ dziecko ma coraz większą buzię. Poza tym smoczek anatomiczny, jak każdy inny smoczek, w trakcie używania może się odkształcać czy uszkodzić, na przykład wskutek nieumiejętnego wyparzania. Nie podawaj dziecku starych smoczków, tylko wymień je na nowe. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to do wyboru masz smoczki silikonowe lub smoczki anatomiczne kauczukowe. Te pierwsze są przezroczyste, twarde i bezwonne. Smoczki kauczukowe (lateksowe) pachną gumą, są plastyczne, podatne na odkształcania i mają brązowy kolor. Ponadto smoczki lateksowe są miękkie, niczym ciało człowieka, ale szybciej się zużywają, więc częściej trzeb je wymieniać.
Różne rodzaje i wielkości smoczków anatomicznych znajdziesz w Dr.Max Drogeria pod linkiem https://drmaxdrogeria.pl/mama-i-dziecko/akcesoria-dla-dziecka/smoczki/smoczki-anatomiczne. Zrób wygodne zakupy online i zadbaj o komfort swojego dziecka.
Poprzedni artykuł
Mój mąż mnie nie kocha: problemy małżeńskie
Dlaczego smoczki anatomiczne są idealne dla wcześniaków i noworodków?