Kobieta za kierownicą, czyli moto-mama i jej osobisty auto detailing na co dzień

Kobieta za kierownicą, czyli moto-mama i jej osobisty auto detailing na co dzień

Nikogo już w dzisiejszych czasach nie dziwi kobieta za kierownicą. Wiele z nich nie zdaje sobie jednak sprawy, że każdego dnia zajmuje się detailingiem własnego samochodu. Jakie zabiegi najbardziej uwielbiają mamy i które z nich wykonują codziennie, nawet o tym nie wiedząc?

Kobieta za kierownicą – dzieci w fotelikach

Kiedy każdego dnia pasażerami w aucie są dzieci, samochód może wyglądać o wiele inaczej niż w katalogach motoryzacyjnych. Rozsypane przekąski, fotele ubrudzone od butów, podsufitka popisana markerami – to codzienność każdej mamy, która nieustannie walczy z zabrudzeniami wewnątrz auta. Do tego osadzający się zewsząd kurz, który powoduje alergię nie tylko u dzieci, ale także specyficzny rodzaj nadwrażliwości u rodziców – uczulenie na podróżowanie autem z maluchami. Dla wielu rodziców jest to alternatywa na niespokojny sen u dzieci, ponieważ dla większości pociech jazda samochodem jest świetnym usypiaczem. Jednak wszelkie zabrudzenia mącą wizję spokojnego podróżowania i kiedy tylko maluchy pójdą spać, mama zabiera się do auto detailingowej pracy, aby nazajutrz samochód był zdolny do użytku.

Czas dla wnętrza samochodu

Pierwszym etapem porządków w aucie powinno być uprzątnięcie go ze śmieci i wszelkich przekąsek, które wpadły w szczeliny siedzeń, podłogę czy pod dywaniki. Kiedy już wszystkie większe elementy będą pozbierane, przechodzimy do odkurzania. Dokładne wciągnięcie okruszków sprawi, że wnętrze samochodu będzie wyglądało o wiele lepiej. Nie zapominajmy przy tym o zdemontowaniu fotelików dla dzieci przed sprzątaniem. To wokół nich zbiera się najwięcej brudu. Warto także otworzyć na oścież drzwi, żeby dokładnie przewietrzyć auto.

Odświeżenie tapicerki

Następnie przechodzimy do czyszczenia tapicerki. W zależności od jej rodzaju i poziomu zabrudzeń, należy wyczyścić ją dedykowanymi produktami detailingowymi. Do pielęgnacji tapicerki skórzanej polecamy produkt RR Customs Leather Box, który znaleźć można w sklepie internetowym Carstyle. Dostępnych jest tam wiele preparatów i akcesoriów detailingowych, które przydadzą się każdej sprytnej mamie, a przede wszystkim ułatwią jej prace. Produkt nie tylko wyczyści tapicerkę, ale również odżywi skórę, zamaskuje jej niedoskonałości oraz zakonserwuje tkaninę, nadając jej świeżego wyglądu.

Sprzątanie plastików i mycie okien

Kolejnym krokiem jest pozbycie się kurzu nie tylko z kokpitu, ale także z zakamarków, np. kratek wentylatorów oraz przycisków. Posłuży do tego specjalny cleaner, który wyczyści oraz odtłuści powierzchnię oraz przygotuje ją do aplikacji dressingu. Teraz czas na mycie okien – usuwamy ślady po palcach, kurz oraz wszelkie inne zanieczyszczenia.

Kobieta za kierownicą – zaradna mama

Każda kobieta uwielbia zapachy. Spędzając czas w samochodzie z dziećmi, warto umilić go sobie ulubioną nutą. Zapachy od California Scents to zaskakujące aromaty, które można dostosować do indywidualnych preferencji. Długo utrzymujące się balsamy sprawiają, że we własnym aucie można poczuć się jak w słonecznej Kalifornii. 

 Wszystkie mamy, które na co dzień zajmują się czyszczeniem wnętrza samochodu, to prawdziwe bohaterki, które nawet w trudnych sytuacjach potrafią znaleźć świetne rozwiązanie. Dedykowane kosmetyki będą idealną pomocą w utrzymaniu czystości w aucie, a zachęcone do pracy dzieci nauczą się, jak dbać o pojazd i zapobiegać uszkodzeniom oraz zabrudzeniom w jego wnętrzu.

Komentarze:

Kobieta za kierownicą, czyli moto-mama i jej osobisty auto detailing na co dzień