Wystrój domu na święta, czyli jak przygotować mieszkanie na Boże Narodzenie

Wystrój domu na święta, czyli jak przygotować mieszkanie na Boże Narodzenie

Okres Świąt Bożego Narodzenia to naprawdę najbardziej wyjątkowy czas w roku. Każdy dom przez wiele tygodni przygotowuje się do tych magicznych trzech dni, w których magia ogarnia wszystkich domowników. W powietrzu unoszą się zapachy świątecznych wypieków, a w wolnym czasie wszyscy biegają po sklepach, w poszukiwaniu prezentów. Każdy chce także przystroić dom, aby zaraz po wejściu czuć było ciepło i zbliżający się czas. Jak przystroić dom, żeby nie wydać zbyt dużo, a cieszyć się pięknymi dekoracjami?

Dekoracje świąteczne

Dekoracje świąteczne są wyjątkowym elementem. Samo strojenie domu to czas, w którym cała rodzina mobilizuje siły. Wieczorne oglądanie świątecznych filmów familijnych to w wielu domach prawdziwa tradycja. O wiele przyjemniej czyni się to w pięknie udekorowanym mieszkaniu. Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim światło i blask. Na dworze szybko robi się ciemno, więc każdy chce doświetlić pomieszczenia dyskretnymi lampkami i świecami. Cudowny efekt dają świecące ozdoby świąteczne, których w sklepach nie brakuje. Iluminacje można znaleźć w każdej postaci – począwszy od lampek, aż po rozświetlone choinki czy ozdoby na parapet. Ważne, aby oświetlić dom tak, żeby nie trzeba było wieczorami zapalać światła. Taka magiczna atmosfera skłania do refleksji.

Choinka świąteczna

Czym byłby dom na święta, bez choinki. Jest ona nieodłącznym elementem świątecznych dekoracji i to właśnie od choinki zaczynają się święta. Tuż przed wigilią panowie przynoszą do domu piękne drzewko i cała rodzina stroi je w najróżniejsze ozdoby znalezione gdzieś w kartonach. A ile przy tym zabawy! Postarajcie się zatem, aby ozdoby kolorystycznie pasowały do reszty dekoracji. Wybierasz motyw złota? Kontynuuj go w całym domu. A może wybieracie jednak srebro? Też będzie pięknie!

Stroik adwentowy

Żaden stół nie obędzie się bez stroika adwentowego. Oznacza on odliczanie wszystkich niedziel adwentu, aż do samej wigilii Bożego Narodzenia. Zapalone na nim świece przypominają nam, że już niedługo najbardziej radosny czas w roku. Na idealnie zastawionym stole, nie może więc zabraknąć stroika świątecznego. Kolacja wigilijna przy świecach to naprawdę magiczna chwila.

Lampiony świąteczne

Poustawiane w domu lampiony, w których zapalone są świece, w zasadzie zastępują światło wieczorem. Wytwarza się atmosfera, której nikt z domowników nie chce zepsuć. Wspólne śpiewanie kolęd przy dyskretnym świetle świec to niesamowite przeżycie. Poza tym lampiony przydadzą się w domu przez cały rok. W niektórych mieszkaniach jest to stały element wystroju, niezastąpiony także przy wieczornych spotkaniach na tarasie czy w ogrodzie.

Gwiazda betlejemska

Prawdziwym symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest także gwiazda betlejemska, czyli poinsecja. Jest to roślina doniczkowa, najczęściej w kolorze czerwonym bądź białym. Od zawsze rośliny są najwspanialszym elementem wystroju przez cały rok, a świąteczny stół aż prosi o gwiazdę betlejemską, której intensywny kolor aż odbija się od bieli obrusu.

Komentarze:

Wystrój domu na święta, czyli jak przygotować mieszkanie na Boże Narodzenie