Środki do czyszczenia łazienki - na które zwrócić uwagę?

Środki do czyszczenia łazienki - na które zwrócić uwagę?

Oferta środków czystości stale poszerza się o nowe produkty proponowane nam przez producentów. Mamy ogromny wybór pomiędzy środkami czystości do łazienki, co może sprawić trudność przy zakupie tych produktów, które sprawdzą się najlepiej. Które z nich wybierane są najchętniej?

Mleczka do czyszczenia

Mleczka czyszczące są bardzo popularnym środkiem do czyszczenia powierzchni w łazience. Z jego pomocą możemy wyczyścić kafelki oraz armaturę łazienkową. Skład mleczka do czyszczenia pozwala skutecznie usunąć osad z kamienia i mydła oraz zacieki z wody. Są one bardzo delikatne dla czyszczonych powierzchni, dzięki czemu nie pozostawiają na nich zarysowań. Mleczka są także delikatne dla naszej skóry.

Środki do czyszczenia łazienki - Eurochemia.com

Czyszczenie toalety

Kostki do WC lub żelowe krążki do toalet to najczęstsze ze stosowanych preparatów do zachowania czystości toalet i zniwelowania nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo działają antybakteryjnie i mają właściwości dezynfekujące lub odkamieniające. To proste w aplikacji środki, które działają po spuszczeniu wody. Do większych zabrudzeń przeznaczone są żele do WC, które mają wygodne aplikatory oraz zapobiegają osadzaniu się kamienia w toalecie.

Udrażniacze do rur

W łazience dochodzi do zatkania rur więc w takim przypadku należy zastosować udrażniacze do rur, które cechują się wysoką skutecznością (https://eurochemia.com/87-srodki-udrazniajace-do-rur). Udrażniacze rozpuszczają zalegające w odpływie resztki mydła, kamień a także inne zanieczyszczenia. Są mocno żrącym środkiem, dlatego wymagają ostrożności podczas ich aplikowania. Pamiętajmy aby przed użyciem udrażniacza sprawdzić z jakiego materiału wykonane są rury. Plastikowe mogą zostać uszkodzone.

Ekologiczne środki - żele octowe

Obecnie coraz więcej konsumentów stawia na ekologiczne rozwiązania w swoim domu. Ekologiczne środki na bazie naturalnej substancji jaką jest ocet bardzo dobrze radzą sobie ze zwalczaniem wszelkich zabrudzeń w łazience i niwelowaniem nieprzyjemnych zapachów. Warto wypróbować żel octowy, który nie zawiera dodatkowych substancji chemicznych i są przyjazne środowisku. Cena ekologicznych środków jest zbliżona do pozostałych produktów. Co więcej, ich skuteczność jest taka sama jak większości środków chemicznych.

Komentarze:

Środki do czyszczenia łazienki - na które zwrócić uwagę?