Kominek - idealne rozwiązanie do wyjątkowego wnętrza

Kominek - idealne rozwiązanie do wyjątkowego wnętrza

Budowa domu oraz wizja jego urządzenia przywodzi na myśl wiele inspiracji, które chcielibyśmy wprowadzić do swojego wnętrza. Z biegiem czasu budowa oraz złożoność stylów weryfikują te plany. Pomysłem, który nieustannie utrzymuje się na piedestale potrzeb i sposobów na aranżację jest kominek - prawdziwa dusza domu, która ogrzewa nie tylko przestrzeń, ale również serca domowników.

Kominek, jako sposób na aranżację przestrzeni

Pomysły na budowę kominków utrzymują się wysoko już od wielu lat w trendach wnętrzarskich. Ma to związek nie tylko z wypełnieniem wolnej przestrzeni, bowiem kominek ma swoje miejsce już w projekcie domu. Wiele osób już od pierwszego pomysłu na budowę, lokalizuje go w swoich wyobrażeniach, aby później wprowadzić go na stałe do projektu. Dla wielu kominek jest po prostu spełnieniem wieloletniego marzenia. Któż nie chciałby wieczorami ogrzewać się przy blasku prawdziwego płomienia? 

Kominek to doskonały sposób na aranżację przestrzeni, ale również na oddzielenie stref domu. Najczęściej wykorzystuje się go do wyodrębnienia kuchni otwartej na salon. Takie rozwiązanie nie zabiera nam cennej przestrzeni, a jednocześnie dodaje wnętrzu przytulności. Jest to zatem doskonały sposób na wydzielenie strefy odpoczynku. Często salon z kominkiem jest również połączony ze strefą jadalnianą, dlatego przyjmowanie gości w takiej aranżacji z pewnością zachwyci wszystkich przybyłych. Przebywanie przy rozpalonym kominku uspokaja, wprowadza w dobry nastrój i pozwala się wyciszyć. Wsłuchiwanie się w iskrzący płomień to znakomity relaks po ciężkim dniu.

Jak dobrać kominek do stylu wnętrza?

dostosowania go do własnych potrzeb oraz stylu aranżacji wnętrza. Warto jednak pomyśleć o inspiracjach, które charakteryzują się niepowtarzalnym designem i doskonałą jakością. 

Kominki Unico to propozycja dla osób szukających w kominku czegoś więcej. Są stworzone z materiałów najwyższej klasy, a ich ręczne wykończenie to absolutne zwieńczenie pracy włożonej w budowę i aranżację domu. 

Kominki Unico wyróżniają się wśród polskich producentów możliwością personalizacji elementów kominka, takich jak szyba, ramą czy klamka. Dzięki temu każdy klient może dostosować go do własnych upodobań estetycznych, jak również ogólnej wizji pomieszczenia.

STYL NOWOCZESNY 

Jeśli urządzasz dom w stylu nowoczesnym, doskonałym rozwiązaniem może być propozycja Unico Dragon - wkłady kominkowe, które pozwolą na dowolną zabudowę, dopasowaną do stylu wnętrza. Wiele modeli z tej kolekcji to kominki z szybą narożną - absolutnym hitem w dziedzinie aranżacji nowoczesnych wnętrz. Doskonale prezentują się obudowane imitacją pyt betonowych - takie kompleksowe rozwiązanie oferuje seria Fusion. Jednocześnie te modele pasują także do wnętrz utrzymanych w stylu loftowym. Dość surowy klimat ogrzewa żywe światło kominka - nic dodać, nic ująć.

STYL SKANDYNAWSKI 

Bardzo popularnym od kilku lat trendem wnętrzarskim jest styl skandynawski. Jest to wnętrze dość surowe, lecz utrzymane w odcieniach bieli, dzięki czemu doskonale odbija światło. Do takiego wnętrza również doskonale sprawdza się kolekcja Dragon - wystarczy dopasować odpowiednie elementy kominka do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Styl skandynawski również doskonale oddaje piecyk wolnostojący z serii Simply Unique - minimalizm połączony ze świeżym spojrzeniem znanych designerów. Piecyki utrzymane w kolorach bieli to doskonałe dopełnienie skandynawskiego wnętrza.

STYL SIELSKI I RUSTYKALNY 

Masz ochotę na urządzenie swojego domu w prawdziwie sielskim, tradycyjnym stylu? To świetna propozycja dla osób, które uwielbiają przyrodę, naturalne materiały i ich surowość. Dragon 8 Modern, obudowany białą kaflą, imituje tradycyjny piec kaflowy. Jeśli jednak wolisz zamiast niego tchnąć w pomieszczenie nieco indywidualizmu, proponujemy fantastyczną czerwoną cegłę - niezwykle unikatowy dodatek do aranżacji, który całkowicie zmieni charakter wnętrza.

Funkcjonalność kominka, zasługująca na podkreślenie

Kominek to nie tylko świetny sposób na aranżację, ale także wsparcie głównego źródła ciepła, generujące znaczne oszczędności. Dobrze skonstruowany system kominkowy zapewni niesamowity klimat w domu i ochroni przed mroźną zimą. Z pewnością idealnie wpiszę się w atmosferę chłodnego wieczoru.

Komentarze:

Kominek - idealne rozwiązanie do wyjątkowego wnętrza