Kinder party bez tajemnic: jak zaplanować niezapomnianą imprezę?

Kinder party bez tajemnic: jak zaplanować niezapomnianą imprezę?

Samodzielna organizacja przyjęcia dla dzieci nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Kinder party powinno zostać dokładnie przemyślane, tak aby impreza była w pełni udana. Wiadomym jest, że opanowanie grupy maluchów nie jest łatwym zadaniem. Już na samym początku warto jest określić czas trwania „domówki”. Priorytetem jest to, aby zagwarantować smykom rozmaite atrakcje. W innym przypadku zaczną się nudzić, a tym samym rozrabiać. Poniższe wskazówki z pewnością będą sporym wsparciem dla rodziców, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w temacie.

Wybór motywu przewodniego

Oczywiście nie ma konieczności wyboru motywu przewodniego dziecięcego przyjęcia, jednak z pewnością warto to zrobić! Z punktu widzenia organizatora prawdziwą frajdą jest dobór elementów w określonym stylu. 

 Dziecko uwielbia Psi Patrol? Bez trudu można znaleźć balony w kształcie czworonożnych bohaterów. 

 Maluch marzy o tym, aby zostać Batmanem? Warto pomyśleć o talerzykach oraz kubeczkach nawiązujących do człowieka-nietoperza. 

 Możliwości są niemal nieograniczone, dzięki czemu można wykazać się kreatywnością. Alternatywą jest wybór koloru przewodniego (dominującego) – dzięki temu wystrój będzie spójny, a zarazem efektowny.

Zakup dekoracji

Przeglądając imprezowe dekoracje, zwykle mamy ochotę mieć je wszystkie. Decyzji nie należy podejmować jednak zbyt pochopnie! Priorytetem jest to, aby poszczególne elementy współgrały ze sobą. Z pewnością warto jest zakupić balony napełniane helem, które będą znajdować się pod sufitem. Mogą one mieć formę cyfr oraz literek – to prawdziwa gratka dla tych, którzy planują domową sesję zdjęciową. 

  •  Uroku dodadzą również papierowe rozety oraz girlanda świetlna. 
  • Warto również zainwestować w czapeczki dla dzieci. 
  • Sporym zainteresowaniem cieszą się także serpentyny. 
  • Nie można pominąć ozdób na stół, który powinien być kolorowy i przyciągający uwagę. 

Z ilością dekoracji nie należy przesadzać, szczególnie jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże.

Zdrowe i smaczne przekąski

Na kinder party relatywnie rzadko podaje się dania na gorąco. Dzieci preferują przede wszystkim zimne przekąski, a więc warto jest zadbać o ich różnorodność. Smakołyki powinny być nie tylko smaczne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Nawet niejadek będzie miał ochotę ich spróbować! Priorytetem jest to, aby wypytać rodziców każdego uczestnika imprezy o posiadane alergie pokarmowe. 

Lepiej zrezygnować również z niezdrowych produktów, takich jak m.in. chipsy, słodycze, gazowane napoje z dużą ilością cukru. Zdrowszym wariantem są owoce, które powinny zostać ciekawie podane. Jeśli jesteśmy w trakcie planowania urodzin, to nie można zapomnieć o torcie. Dobrze, jeśli zostanie on ozdobiony nie tylko świeczkami, ale również toperami lub figurkami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, warto też zajrzeć do publikacji o kinder party na blogu Zabawka i Wyprawka.

Animator dla dzieci

Nie wszyscy rodzice chcą opiekować się rozbrykaną zgrają dzieci przez kilka godzin. Świetną opcją wydaje się więc skorzystanie z usług animatora. Jest to dodatkowy koszt, jednak dzięki profesjonaliście maluchy spędzą czas o wiele bardziej kreatywnie. Animator dysponuje różnego typu akcesoriami, które skutecznie umilają czas. 

 Warto wziąć pod uwagę, że przyjęcia są organizowane dość rzadko, a więc czasami opłaca się zainwestować nieco więcej gotówki.

Stworzenie planu aktywności

Osoby, które zdecydowały się samodzielnie zadbać o gości, powinny stworzyć plan aktywności oraz zabaw. Godne polecania są np.:

  •  planszówki, 
  • kalambury, 
  • gry karciane, 
  • kręgle. 

W przypadku garden party opcji jest o wiele więcej, ponieważ dysponujemy większą powierzchnią. Pewne jest to, że maluchy nie powinny podczas przyjęcia oglądać TV lub grać na komputerze/konsoli!

Komentarze:

Kinder party bez tajemnic: jak zaplanować niezapomnianą imprezę?