Bielizna ciążowa – jak dobrać bieliznę w ciąży?

Bielizna ciążowa – jak dobrać bieliznę w ciąży?

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety, w którym zmienia się nie tylko myślenie, ale także ciało. Wszystkie zmiany, które zauważasz przez cały okres ciąży, z dnia na dzień ewoluują. To w ciąży najbardziej odkrywasz swoją kobiecość, dlatego też zadbaj, aby odpowiednio dobrać swoją bieliznę ciążową. Na co zwrócić uwagę, żeby bielizna w ciąży spełniała Twoje oczekiwania?

Bielizna dla kobiet w ciąży

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego chodząc po sklepach, widzisz bieliznę ciążową o połowę droższą niż prawie taka sama, zwykła bielizna. Przede wszystkim bielizna ciążowa spełnia kilka funkcji jednocześnie. Stworzona jest w taki sposób, aby jak najbardziej dbać o komfort kobiety. Najczęściej zrobiona jest ze specjalnie dobranych materiałów, aby zapobiegać infekcjom intymnym i wszelkiego rodzaju podrażnieniom. 

Do bielizny zalicza się także bielizna nocna. W ciąży wygodny sen jest niezwykle ważny. Dlatego wybieraj taką bieliznę do spania, w której nie będziesz się pocić, szwy nie będą Cię obcierać, a zbyt ciasny materiał uwierać. Jednym słowem 100% bawełny i 100% komfortu.

Majtki ciążowe

Nie inaczej jest z majtkami w ciąży. Muszą być z bardzo dobrego materiału, wygodne oraz nie uciskające brzucha. Im większy on będzie, tym trudniej będzie Ci zakładać dolną część bielizny. Sprawdzą się więc idealnie majtki z wysokim stanem, nawet takie, które obejmą cały brzuch. Będzie to najwygodniejsza forma noszenia bielizny. W ciąży powinnaś zrezygnować ze stringów, aby nie przeziębić miejsc intymnych oraz nerek. Niestety, kobiety w ciąży bardzo często narzekają na dolegliwości związane z nerwem kulszowym, dlatego staraj się zawsze dobierać odpowiednią bieliznę, aby nie przeziębiać lędźwi.

Biustonosz bezszwowy

Kiedy zachodzisz w ciążę, zmienia się praktycznie całe Twoje ciało. Dotyczy to nie tylko brzucha, ale także piersi. Stają się one nadmiernie tkliwe, obrzmiałe i znacznie zwiększa się ich rozmiar. To wszystko wynik zmian hormonalnych, które przygotowują kobietę do laktacji. Na pewno na jakiś czas będziesz musiała pożegnać się ze swoim dotychczasowym biustonoszem. Wybieraj bardziej te bezszwowe. Biustonosz z fiszbinami może obcierać i uciskać piersi, a to niestety będzie prowadziło do nadmiernej bolesności. 

Ponadto w późniejszym czasie, podczas karmienia piersią, przyda się specjalny biustonosz, którego nie trzeba zdejmować, żeby nakarmić dziecko. Posiada on specjalne otwory, które umożliwiają kobiecie szybkie przystawienie dziecka do piersi. W okresie połogu chyba żadna kobieta nie wyobraża sobie noszenia biustonosza z fiszbinami, ponieważ jest to naprawdę bardzo bolesne. Biustonosz bezszwowy dopasowuje się do rozmiaru biustu kobiety, który nieustannie zmienia się podczas ciąży i po niej.

Rajstopy ciążowe i skarpetki bezuciskowe

Kobiety w ciąży upodobały sobie noszenie sukienek. Jest w nich wygodnie i zwiewnie. I nie tyczy się to tylko letnich sukienek, ale także tych na jesień, zimę i wiosnę. Niestety w chłodniejsze dni trzeba zakładać rajstopy. Wiele kobiet ich nie lubi, jednak w ciąży trzeba szczególnie dbać o swoje narządy, lepiej się nie przeziębiać. Dlatego producenci rajstop wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kobiet i tworzą ich coraz to nowe modele i rodzaje. Każda kobieta zasługuje na komfort, dlatego nie noś na siłę zwykłych rajstop, które będą uciskać Twój brzuch. Wybierz rajstopy, które mają specjalnie uwydatnioną w miejscu brzucha tkaninę. Wtedy rajstopy idealnie dopasują się do wielkości brzucha, a Ciebie nic nie będzie uwierać. 

Wiele kobiet nie zdaje sobie także sprawy, jak ważną rolę pełnią w ich życiu skarpetki. Przede wszystkim chronią przed marznięciem i przeziębieniem. Ale kiedy kobieta jest już w zaawansowanej ciąży, mogą puchnąć jej nogi. W organizmie zbiera się woda i jest to naturalny objaw. Dlatego skarpetki mogą mocno uciskać. Jednym ze sposobów, aby tego uniknąć, jest wybranie skarpetek bezuciskowych. Są wygodne i funkcjonalne, a przede wszystkim przynoszą znaczną ulgę.

Komentarze:

Bielizna ciążowa – jak dobrać bieliznę w ciąży?