Jak dbać o telefon komórkowy, tablet, laptop – co robić, a czego unikać?

Jak dbać o telefon komórkowy, tablet, laptop – co robić, a czego unikać?

Posiadanie sprzętu elektronicznego nie jest już obce w żadnym domu. Laptop, telefon czy tablet służy nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do pracy. Aby sprzęt działał sprawnie i długo należy o niego odpowiednio dbać, o czym niestety często zapominamy. Jak dbać o telefon czy laptop, aby posłużyły nam dobrych kilka lat? Podpowiadamy!

Jak czyścić sprzęt?

Używanie smartfona, laptopa czy tabletu zawsze wiąże się z zabrudzeniami. Odciski palców na ekranie, tłuste plamy po chipsach to nasza najzwyklejsza codzienność. W dodatku na każde tego typu urządzenie osiada kurz, który w nadmiarze może przeszkadzać w użytkowaniu sprzętu. Co można z tym zrobić? Po prostu sprzęt należy czyścić. Do mycia ekranów można użyć specjalnych chusteczek nawilżonych, przeznaczonych do tego typu sprzętu. Świetnie sprawdzą się nie tylko do laptopów, ale także do tabletów czy telefonów. To nie tylko kwestia użytkowania i utrzymania porządku, ale także higieny. Częstotliwość dotykania sprzętu jest tak duża, że stwarza to idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów. W każdym sklepie ze sprzętem elektronicznym można znaleźć dedykowane preparaty do czyszczenia sprzętu.

Jak dbać o telefon?

Telefon jest szczególnie narażony na uszkodzenia, bo dotykamy go najczęściej. Służy nam jako kontakt ze światem zewnętrznym, do załatwiania spraw zawodowych i prywatnych, do rozrywki, nawigacji czy obsługiwania e-maila. Smartfon to nie tylko telefon, ale urządzenie wielofunkcyjne, ułatwiające codzienne życie. Mówi się, że „bez telefonu, jak bez ręki”, dlatego właśnie należy dbać o niego szczególnie. W jaki sposób można to robić? 

 1. Przede wszystkim telefon należy zawsze zostawiać na stabilnym podłożu, aby nie miał możliwości spaść na ziemię. 

 2. Dodatkowo podczas biegania czy jazdy na rowerze powinien być schowany do specjalnego etui, mocowanego do ramienia czy kierownicy. 

 3. Jeśli chowasz telefon do torebki, nie rzucaj go gdzie popadnie. Włóż go do specjalnej kieszonki na małe elementy lub tej przeznaczonej specjalnie na smartfon. 4. Bardzo ważnym elementem dbania o telefon jest jego ochrona przed dziećmi. Nie zostawiaj go w miejscu dla nich dostępnym, ponieważ dziecko może nie tylko uszkodzić go mechanicznie, ale także usunąć przez przypadek ważne dane. 

 5. Nigdy nie wystawiaj telefonu na działanie warunków atmosferycznych, takich jak: deszcz, śnieg, mróz czy promienie słoneczne. Zawsze miej przy sobie chusteczkę do wycierania ekranu, która uchroni go przed tłustymi plamami i wodą.

Nie przy jedzeniu!

Podczas posiłków nie warto używać telefonu, laptopa czy tabletu. Tym sposobem stwarzasz większe ryzyko zatopienia sprzętu i zalania podzespołów. Dokładnie tak samo jest z kąpielą. Wiele osób zabiera ze sobą urządzenia elektroniczne do łazienki. Tam bardzo szybko może on wpaść do wanny, zlewu czy sedesu. Najlepiej podczas takich czynności pozostawić telefon w bezpiecznym miejscu.

Futerały mogą pomóc?

Etui na urządzenia elektroniczne są świetną ochroną. Nawet jeśli coś wyleje się na telefon, laptop czy tablet, futerał ochroni go przed zalaniem. W przypadku upadku też jest mniejsze prawdopodobieństwo zbicia szybki czy uszkodzenia, kiedy sprzęt będzie w etui. Dodatkowo ekran nie rysuje się tak łatwo i jest zawsze chroniony. Dlatego warto zainwestować w takie akcesoria, które pozwolą o wiele dłużej cieszyć się użytkowaniem urządzenia. Jeśli jednak telefon, laptop czy tablet nie mają futerału i ulegną uszkodzeniu, warto zgłosić się do dobrego serwisu, który poradzi sobie z usterką. Zaufany serwis przeprowadzi naprawę błyskawicznie i nie narazi Cię na dodatkowe koszty. Serwis Silico-Bit Poznań świadczy usługi na najwyższym poziomie, a naprawy przeprowadza tak, że nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszystko załatwi kurier, który odbierze uszkodzony sprzęt i dostarczy naprawiony.

Piasek na plaży – największy przeciwnik sprzętu elektronicznego

Podczas wyjazdów na plażę, szczególną ochroną obejmij swój telefon. Piasek, który dostaje się do wnętrza telefonu, może wyrządzić naprawdę spore szkody. Nawet jeśli telefon trzymasz w torbie plażowej, zawiń go w woreczek foliowy lub specjalny woreczek z zasuwką. No i nigdy nie zabieraj telefonu do wody. Jeśli zastosujesz się do powyższych zasad, jak dbać o telefon, laptop czy tablet, możesz mieć pewność, że Twój sprzęt Cię nie zawiedzie.

Komentarze:

Jak dbać o telefon komórkowy, tablet, laptop – co robić, a czego unikać?