Dodatki do pokoju dziecka: dekoracje do pokoju dziecka

Dodatki do pokoju dziecka: dekoracje do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to naprawdę wyjątkowe miejsce w domu. Królestwo małego księcia lub małej księżniczki musi mieć dużo miejsca do zabawy i być przytulne. Jak urządzić pokój dziecka, żeby spełniał on wszystkie oczekiwania? Jeśli nie chcesz wydawać kroci na aranżację pokoju, wystarczą pewne dodatki, które możesz wykonać samodzielnie. Przedstawiamy najlepsze dekoracje do pokoju dziecka!

Pompony z tiulu: jak zrobić pompony z tiulu?

Z pokojem małej damy kojarzą Ci się miłe w dotyku tekstylia? Na pierwszy ogień pójdą niesamowite tiulowe pompony, które podwieszone na kolorowych wstążkach pod sufitem, sprawią wyjątkowy efekt. W dodatku zainteresujesz nimi swojego malucha. Gdy w sklepie kosztują krocie, Ty możesz wykonać je samodzielnie w domu. Jak to zrobić? Spory kawałek tiulu owiń wokół książki około 30 razy. Po jej wyjęciu zegnij tiul w połowie, tak aby powstała kokarda. Owiń go w tym miejscu wstążką i obetnij dookoła wszystkie zagięcia tiulu. Porozkładaj go równomiernie, aż utworzy kulę. Zawieś pompon pod sufitem lub w innym dogodnym miejscu i ciesz się tiulową dekoracją razem ze swoją pociechą.

Lampa chmura, lampa słońce

Potrzebujesz dyskretnego światła do pokoju malucha, na wypadek gdyby obudził się w nocy? Dziecko czuje się bezpieczne, gdy po przebudzeniu nie jest ciemno, ale nie możesz przecież całą noc mieć zapalonego głównego światła. Przyda Ci się lampka, która będzie dawała delikatny blask. Takie funkcjonalne lampy możesz znaleźć w różnych wersjach, np. w kształcie chmurki, słońca albo księżyca. Lampa chmura to charakterystyczny element wystroju pokoju dla dziecka. Takie dekoracje wprawią malucha w dobry nastrój już od samego rana, a wieczorami pozwolą mu spokojnie zasnąć.

Namiot tipi

Namiot tipi niedawno podbił serca nie tylko dzieci, ale przede wszystkim rodziców. To taki element dekoracji pokoju dziecka, który jest zarazem funkcjonalny i uroczy. Sprawia, że przestrzeń w pokoju wypełnia się w magiczny sposób. W takim namiocie dziecko spędza bardzo dużo czasu, jest to jego azyl, w którym bawi się i poznaje świat, a kiedy jest mu źle, chowa się w nim jak w twierdzy. Niektóre dzieci uwielbiają nawet spać w swoich namiotach. Przydaje się on także do zabawy w przydomowym ogrodzie czy na tarasie.

Metryczka dziecka

Data i godzina urodzenia dziecka to dla rodziców najważniejsze informacje. Dlatego wielu z nich decyduje się na stałe wpisać je w swoją codzienność i umieszcza je razem z imieniem i innymi danymi w specjalnej metryczce. Powstają dowolne formy, ale jedną z najczęstszych jest obraz w ramie, w którym są zawarte wszystkie informacje urodzeniowe oraz imię dziecka. Można dobrać dowolne grafiki i ozdoby takiej metryczki. Dzięki tej dekoracji maluch może szybciej nauczyć się informacji o sobie.

Ściana kredowa

Zbyt dużo elementów w pokoju dziecka już znalazło się na liście, ale marzysz aby Twoja pociecha dostała także tablicę kredową? Nic prostszego, po prostu kup farbę „tablicówkę” w kolorze czerni i pomaluj nią kawałek ściany. To świetne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, które nie pomieszczą wszystkich zabawek. Taka ściana kredowa jest świetną dekoracją do pokoju dziecka, a jednocześnie formą zabawy i nauki. Kiedy dziecko podrośnie, możesz zostawiać mu wiadomości na dzień dobry lub jakieś ważne informacje. Taka tablica kredowa na ścianie jest więc przydatna nie tylko dla dziecka, ale także rodziców.

Półki: domek

Nie masz pomysłu na meble do pokoju malucha? Dekoracje do pokoju dziecka mogą być jednocześnie półkami, które pomieszczą wiele zabawek i niezbędnych drobiazgów. Półki domek to hit, którego nie są w stanie zastąpić żadne meble. Dziecko będzie zachwycone takim dodatkiem, które właściwie okaże się niezbędne. Ten jakże oryginalny element wystroju będzie przykuwał uwagę na pierwszy rzut oka. Pokój Twojego dziecka będzie więc bardzo oryginalny, a każdy kto do niego wejdzie, od razu dostrzeże niesamowitą wyobraźnię rodziców!

Komentarze:

Dodatki do pokoju dziecka: dekoracje do pokoju dziecka