Kontrola rodzicielska, a swoboda dziecka — dlaczego warto mieć Smartwatch GPS z aplikacją?

Kontrola rodzicielska, a swoboda dziecka — dlaczego warto mieć Smartwatch GPS z aplikacją?

Dla wielu rodziców samodzielność i dorastanie dzieci nie jest łatwym etapem w życiu. Przyzwyczajeni do ciągłego udzielania pomocy i wsparcia opiekunowie często nie potrafią pogodzić się z tym, że kilkulatek coraz więcej rzeczy chce robić sam i nie wymaga już tyle uwagi, jak wtedy, kiedy był maluchem. Nadgorliwość w tym przypadku nie popłaca — każdy z nas chce przecież, aby jego dziecko wyrosło na dojrzałą, samodzielną i w pełni przystosowaną do życia w społeczeństwie osobę. Czy istnieje sposób na to, aby pogodzić odpowiedzialną kontrolę rodzicielską z dawaniem dziecku swobody? Tak — jest nim smartwatch GPS dla dziecka i dedykowana aplikacja na telefon opiekuna. Jak to działa?

Dyskretna kontrola rodzicielska ze smartwatchem GPS i aplikacją

Smartwatch GPS, który posiada funkcję wideorozmowy, umożliwia natychmiastowe zlokalizowaie kilkulatka, czy dyskretne przysłuchanie się temu, co dzieje się w otoczeniu dziecka, kiedy nie ma z nim kontaktu, to doskonały sposób na wygodną, szybką i spokojną kontrolę rodzicielską. Połączenia wideo, które znajdziemy na przykład w funkcjach zegarka GPS LocoWatch to idealny sposób na szybkie upewnienie się, że naszemu maluchowi nic nie grozi. Nie tylko słysząc, ale i widząc swoje dziecko, będziesz w stanie ocenić, czy potrzebuje ono Twojej pomocy, czy wręcz przeciwnie — świetnie się bawi. Możliwość lokalizowania kilkulatka 24/7 i nasłuch otoczenia to opcje, o których uruchomieniu kilkulatek nie wie. Nie przeszkadzasz mu więc w jego zajęciach, nie stajesz się nadgorliwym rodzicem, a zyskujesz pewność, że nie dzieje się nic złego, bo Twój syn lub córka faktycznie są w szkole, lub na zajęciach dodatkowych. 

Swoboda kontrolowana

Oczywiście, każdy kilkulatek wymaga opieki i każdy maluch potrzebuje pomocy swoich rodziców. Nie jest łatwo znaleźć złoty środek między nadopiekuńczością, a nauką samodzielności — nie jest to jednak niemożliwe. Kiedy dziecko posiada swój własny smartwatch z GPS, nie musisz martwić się o jego drogę do szkoły, powrót do domu, czy wyjście z przyjaciółmi na plac zabaw. Możesz je lokalizować z poziomu swojego telefonu komórkowego kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Pokazujesz kilkulatkowi, że ma swobodę i Twoje zaufanie, ale jednocześnie wszystko masz na oku i niczym nie musisz się martwić. 

Smartwatch GPS dla dziecka z dedykowaną aplikacją

Decydując się na podarowanie dziecku smartwatcha, pamiętaj, aby wybrać taki, do którego otrzymujesz dostęp do polskiej, dedykowanej aplikacji. To właśnie za jej pomocą będziesz miał możliwość korzystać ze wszystkich najważniejszych funkcjonalności wpływających na bezpieczeństwo Twojej pociechy. W kompatybilnej z urządzeniem usłudze powinieneś mieć możliwość lokalizowania, wyznaczania stref bezpieczeństwa, czy odbierania powiadomień, takich jak np. SOS wysłane z zegarka przez dziecko. Bardzo przydatne mogą okazać się także funkcje takie jak historia lokalizacji, nasłuch otoczenia, czy wykonywanie zdjęcia zdalnie ze smartwatcha. To wszystko pomoże Ci cieszyć się spokojną kontrolą rodzicielską.

Komentarze:

Kontrola rodzicielska, a swoboda dziecka — dlaczego warto mieć Smartwatch GPS z aplikacją?