Sesja ciążowa - chwilowa moda czy cenna pamiątka na lata?

Sesja ciążowa - chwilowa moda czy cenna pamiątka na lata?

Okres ciąży nie zawsze przebiega po naszej myśli i bardzo często wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jednak jej zakończenie to najpiękniejszy moment w życiu każdej mamy - powitanie na świecie upragnionego dziecka. Stąd też wiele mam pragnie zachować wspomnienia z każdej ciąży i wracać do nich, kiedy tylko ma na to ochotę. Trudno natomiast o bardziej wartościową pamiątkę, niż fotografie z uroczym, ciążowym brzuszkiem.

Sesja ciążowa - czy warto?

Sesja ciążowa to moda, która stale zyskuje na popularności. Fotografie, które są dziełami naprawdę kreatywnych artystów potrafią stać się nie tylko wspaniałą pamiątką, ale nawet ozdobą wnętrza czy prezentem dla bliskich. O profesjonalnej sesji tego typu powinny pomyśleć przede wszystkim panie, które nie mogą znaleźć czasu na samodzielne uwiecznianie swojego rosnącego brzuszka oraz te, które zupełnie nie radzą sobie z robieniem zdjęć. Dzięki umiejętnościom dobrego fotografa ciężarna, która nie czuje się komfortowo ze względu na liczne dolegliwości oraz stale rosnącą masę ciała, może poczuć się naprawdę pięknie i atrakcyjnie, a dodatkowo zapamiętać te chwilę z najbardziej pozytywnej perspektywy.

Sesja brzuszkowa - co założyć?

Strój na sesję ciążową powinien być uzależniony przede wszystkim od indywidualnego stylu ciężarnej. Tylko wtedy kobieta będzie bowiem w stanie czuć się swobodnie przed obiektywem fotografa, co z pewnością przełoży się na ostateczny efekt całej sesji. Największą popularnością cieszą się naturalnie piękne suknie ciążowe, które opinają brzuszek i efektownie prezentują się na zdjęciach dzięki takim elementom jak falbany, koronki czy treny. Kobiety pewne siebie i świadome swojego ciała mogą natomiast zdecydować się na odważniejszy wariant sesji - fotografie w bodach lub specjalnej bieliźnie. Jeśli jednak na co dzień nosisz się sportowo, możesz bez obaw założyć na siebie ulubione jeansy lub dresy - fotograf na pewno dopasuje do Twojej kreacji scenerię, w której zaprezentujesz się jak najlepiej.

Sesja ciążowa - jaka pora roku najlepsza?

Uzdolniony fotograf będzie w stanie zagwarantować nam piękną sesję zdjęciową w plenerze niezależnie od pory roku. Kluczem do sukcesu może okazać się w tym przypadku odpowiednie połączenie aury oraz scenografii. Sesja na łonie natury, na przykład w lesie okazuje się najbardziej magiczna jesienią, kiedy liście nabierają pięknych barw lub zimą, kiedy pokrywają się śniegiem. Latem, zdjęcia najlepiej wykonywać nad wodą, zaś wiosenne fotografie trudno wyobrazić sobie bez pięknie rozkwitających kwiatów. Nie każda ciężarna będzie miała jednak możliwość wykonania sesji dokładnie wtedy, kiedy to sobie wymarzy. Często dużo istotniejszym kryterium wyboru jest bowiem nie pogoda, lecz wielkość ciążowego brzuszka czy samopoczucie kobiety. Najpopularniejszym terminem jest okres pomiędzy 28. a 34. tygodniem ciąży. Wtedy brzuszek jest bowiem najładniej zaokrąglony i zazwyczaj jeszcze wolny od rozstępów.

Sesja ciążowa - pomysły na zdjęcia

Sesja ciążowa będzie sesją udaną, jeśli zarówno strój, jak i scenografię dopasujemy do swojego charakteru oraz oczekiwań. Poza tym, aby fotografie były naprawdę wyjątkowe, warto pomyśleć o małych detalach, dzięki którym odróżnimy się nie tylko od innych ciężarnych, ale nawet wyróżnimy daną sesję brzuszkową wśród innych własnych sesji wykonanych w trakcie poprzednich ciąż. Akcesoria tego typu to na przykład: pierwsze ubranko, buciki czy smoczek oraz zdjęcie USG czy spersonalizowany gadżet z imieniem dziecka - kocyk lub balony z helem.

Sesja ciążowa w domu

Sesja ciążowa w domu to dobry pomysł, jeśli masz świadomość, że przed okiem obiektywu w profesjonalnym studio możesz czuć się bardzo nieswojo. Znajome cztery kąty mogą wpłynąć pozytywnie na Twoje nastawienie i komfort podczas współpracy z fotografem. Wraz z partnerem możecie stworzyć zdjęcia również całkowicie samodzielnie. Wystarczy, że chociaż jedno z Was dysponuje dobrym aparatem i posiada podstawową wiedzę na temat tego, jak wykorzystać jego potencjał.

Komentarze:

Sesja ciążowa - chwilowa moda czy cenna pamiątka na lata?